Kanada'da Diploma Programları

Cornerstone

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

Açmış olduğum yeni gönderiyi Kanada'da eğitim almayı planlayanlara istinaden nasıl bir süreç izlemeleri gerektiğini anlatmak için hazırlamış bulunmaktayım. Eğer ki Kanada'da eğitim almak istiyor iseniz önceliğiniz mutlaka hangi alanlara yönelmek istediğinize karar vermeniz olacaktır. ''Ne iş olsa yaparım'' düşüncesini bir kenara bırakmanız tavsiye edilir.

Alacağınız diploma programlarının Kanada'nın gideceğiniz bölgesindeki iş olanaklarını mutlaka araştırmanızı önermekteyim. Çünkü diploma programları ile alacağınız eğitimlerin akademik aşamasında part-time çalışma izniniz olacaktır. Ayrıca co-op dönemi diye tabir edilen ve Türkiye'de staj dönemi olarak isimlendirdiğimiz periyot boyunca full-time çalışma izniniz olacaktır. Çalışmalarınızı almış olduğunuz akademik eğitimleriniz doğrultusunda yapacağınız için seçmiş olduğunuz endüstrinin, gideceğiniz yer ile ilişkili olmasına özen gösteriniz.

Örneğin, Hospitality Management(Otelcilik Yönetimi) tarzı programları okumak istiyorsanız, turizm endüstrisinin daha gelişmiş olduğu Vancouver bölgesini rahatlıkla seçebilirsiniz. Bir başka deyişle bu alan üzerinden eğitim almak için Calgary tarzında bölgeleri seçerseniz işiniz biraz daha zorlaşacaktır.

Özellikle son yıllarda Amazon'un yeni bir kampüs açmak için girişimlerini hızlandırdığı ve Silikon Vadisi tarzında bir oluşumun Vancouver'da hayata geçirilme çabası IT alanında eğitim almak isteyen öğrencilerin dikkatlerini bu yöne kaydırmaları tavsiye edilmektedir.

Bahsetmiş olduğum alanlar üzerinden ciddi bir eğitim alarak başarılı bir geleceğe sahip olmak isteyenler için örnek bir okuldan bahsedebilirim. Aşağıda sizlere sunmuş olduğum bağlantıdan programların detaylarını inceleyebilirsiniz. İngilizce'niz olmasa bile endişelenmeyin. Çünkü İngilizce programlarına dahil olarak yeterli seviyeye ulaştıktan sonra da diploma programlarına direkt olarak geçiş yapabilirsiniz.

Cornerstone International Community College of Canada

Herkese başarılar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı