Kanal tedavisi için uyuşturucu iğne ağzın neresine yapılır?

Lokal anestezinin hem diş etinden aynı anda yanağından da yapıldığı olabiliyor. Bu biraz da dişin konumu veya senin hissettiğin acıya ve duyarlılığa bağlı ve tabiki de diş zor noktada ise ona göre yol izleniyor. :(

Bana diş etine yapmışlardı. Ne kadar uyuşukta olsa hayatımda hissettiğim en büyük acıydı. O yüzden artık her gün dişlerimi fırçalarım 8 senedir? Ama çok da korkulacak bir şey değil 10-15 dakikada falan bitiyor.

Bana diş etine yapmışlardı. Ne kadar uyuşukta olsa hayatımda hissettiğim en büyük acıydı. O yüzden artık her gün dişlerimi fırçalarım 8 senedir? Ama çok da korkulacak bir şey değil 10-15 dakikada falan bitiyor.

Daha da çok korkmaya başladım sanırım dişçiye gitmekten vazgeçicem dişçiye karşı büyük fobim var.

3 kez tedavi olmuş birisi olarak söylüyorum. Biraz acıtıyor hocam. Fakat 20 dakika da bittiği için pek bir şey olmuyor. Eğer tedavi olmanız gerekiyorsa hemen olun. Daha da kötüleşebilir.

Gittim birazcık bile acı hissetmedim sadece sinirleri alırken ufacık da olsa ağrı hissetmiştim eğer bu konuyu okuyup kanal tedavisi olmayı bekleten biri varsa gidip olsun gittikten sonra neden daha önce gitmemişim diyorsunuz.

Çok önemli bir şey bu kanal tedavisini aksatmamak. Diş dolgusu yaptıracağım diye gittiğim dişimin sinir hücrelerinin öldüğünü ve hatta kanal tedavisi yaparlarken doktorun bana dişin hiç kanamadı ölmüş demesi beni çok şaşırtmıştı.

İçeriden yanak kısmına mı yoksa diş etine mi yapılıyor?

Değişiyor. Normalde yanağa yapılır uyuşunca dişe girilir.

Fakat bazen istisna olabiliyor. Dişte iltihap varsa doktor o şekilde girmek zorundaysa dişin içine vuruyor. Dişin içine vurunca anlık olarak çok acıyor ama çok kısa bir acı. Sonrasında yanaktan daha uyuşmuş şekilde tedaviye giriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı