Kanal tedavisi süreci nasıldır?

Peki o iğneleri bir daha sokarken sızlama olmaz değil mi?
O iğneler, diş kökündeki sinirleri almak/yoketmek için yapılıyordu sanırım. Bir kere sinirler tamamen alındıysa, bir daha o işlem yapılmaz, korkmayın. Bir dahaki seansta geçici dolguyu çıkarıp gerçeğini doldurur biter. Basit bir işlem o. Geçmiş olsun, sıkıntılı bir işlem.
Normalde de olmaması gerekirdi. Yeterince iyi bir anestezi uygulamamış.
Ayrıca şimdiki seansta onları kullanmayacak.
Bazı dişlerin durumuna göre acı tarif edilemez biçimde hissedilebiliyor hocam. 3-4 defa uyuşturucu iğne yememe rağmen yinede hissetmiştim o sinirler alınırken ki acıyı. Değişebiliyor.

Tedirgin oluyorum olmasam napıyorsa yapsın

Teşekkürler

Ben diş doktoruna gittim de tedavi bittiğinde aklımda bütün soruları sormuştum. Sen de öyle yap mesela. En basitinden para veriyorsun. Sor söylesin.😉yıllarım dişçide geçti. Kanal, köprü, impilant :D resmen Master yaptık.

Bazı dişlerin durumuna göre acı tarif edilemez biçimde hissedilebiliyor hocam. 3-4 defa uyuşturucu iğne yememe rağmen yinede hissetmiştim o sinirler alınırken ki acıyı. Değişebiliyor.
Bu içki, kahve tüketiminiz, vücut direnciniz vb. durumlarda değişebilen durumlar.
Değişebiliyor olması gayet doğal. Ama normalde olmaması gerekir.

Ben diş doktoruna gittim de tedavi bittiğinde aklımda bütün soruları sormuştum. Sen de öyle yap mesela. En basitinden para veriyorsun. Sor söylesin.😉yıllarım dişçide geçti. Kanal, köprü, impilant :D resmen Master yaptık.
Ben bugün korkudan bi anda adımı unuttum
Bu arada dişimde hafif sızı var doktor normal dedi sizde de oldu mu?

Dostlar hepinize hayırlı akşamlar. Bugün kanal tedavisi oldum. Doktor dişime farklı renklerde iğneler soktu ve şimdi geçici dolgu yaptı. Sizce doktor bir sonraki seans ne yapacak? Biraz tedirgin oluyorum çünkü renkli iğneleri sokarken çok kötü bir sızlama oldu. Yine olur mu?

Oldukça acı veren bir şey. Ya da benim doktorum kötüydü.

Ben bugün korkudan bir anda adımı unuttum

Alış bunlara. Her zahmet'in rahmeti var. Günde dişlerini en az 1 kere fırçala. Sigara kullanıyorsan 2 kez tavsiyem. Sigara kullanmıyorsan ayda 1 kez listerine kullan bence. Zamanla korkunu aşarsın. Alışırsın. Dişlerine iyi bak cici bak. Ömür boyu lazım.

Bu içki, kahve tüketiminiz, vücut direnciniz vb. durumlarda değişebilen durumlar.
Değişebiliyor olması gayet doğal. Ama normalde olmaması gerekir.
İçki sigara gibi kötü alışkanlıklarım yok, kahve tüketimimde yok denecek seviyede, vücut direncimde çok şükür. Ama dediğim gibi, vücuttan öte işlem yapılacak dişin durumuna göre değişebiliyor. Mantıken sizin dediğiniz gibi, uyuşturucu iğne olduktan sonra hissedilmemesi gerekir.

Geri
Yukarı