Kanser olmuşum, hoşça kal Sosyal

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Hayatıma dönüp baktığımda iyi bir şeyden mâhrum edildiğimi düşündüğüm her seferinde aslında daha iyi şeylere yönlendirilmiş olduğumu fark ettim."
Seni tanımasamda gönlümden o kadar inançla bağlıyım ki bu kadar kolay bir şeyi atlatacağını bildiğim için :)

Hiçbir zaman moralini bozma ve bu sözü hatırla.
Fakat koştuğumuz çiçek için verdiğimiz emek, asla düştüğümüz bahçedekilere benzemeyecek. 🌙

Olmuyor. Ama modern tıbbın kemoterapi ilaçları sadece yıkmakla meşgul. İyisiyle, kötüsüyle. Bu süreçte çok klişe laflar duydum. Geçmiş olsun, moralini bozma gibi haliyle yaşamayan bilmiyor. Sanki moral bir düğme basıyorsun düzeliyor falan. Hatta karşıdaki senden daha iyi biliyormuş gibi tavırlar, yönetmeler, kendi fikirlerini aşılama. Normaldir uzaktan bakanın tepkisi. Halbuki hayatımı 180 derece misali döndürdü. Tecrübeler, sabır, daha önce bilinmeyen bilgiler. Bu hastalık bana zarardan çok fayda sağladı. Etrafımdakilere de tam tersi zararı, yararından fazla oldu. Bu COVID-19 sürecinde en sevindiğim konulardan biri insanların artık maskeyi benimsemesi öğrenmesi oldu. Kanser hastaları da kemoterapinin verdiği yıkımdan kan değerlerinden dolayı bağışıklığı çok zayıf oluyor o yüzden maske takılır zaten. Karşı taraftan enfeksiyon virüs bulaşmasın diye ziyaretlerde de takılır. Dezenfektanlar, ziyaret yasakları. Bunun yüzünden düşman olan akrabam var. Virüs misali, bu süreçte de oluyordur.
Teşekkür ederim hocam.

@Kont Unerlich O nasıl söz arkadaşım?

Dostum, muhtemelen yaşı genç bir arkadaşımızsın. Belki benden büyüksün, belki küçüksün bilemiyorum. Yaşının, dinçliğinin avantajını kullan. Hastalığının en büyük düşmanı mutluluk. Mutlu olmaya, depresyona girmemeye, duygularına hakim olmaya çalış. Zeki birisi olduğuna eminim bu yüzden duygularınla değil, mantığınla hareket edip duygularını yönet, onlara sen yön ver. Duyguların seni ele geçirmesin. Negatif şeylerden kendini uzak tutmaya çalış. Eminim hayatında birçok başarı elde edeceksindir ve bu hastalığı da yenince gururlanarak "ben bu hastalığı bile yendim, elimden ne kurtulur" de insanlara. Başarılarının arasına bir başarı daha kat. En kısa sürede iyileşmen, şifa bulman dileğiyle, sevgiler. 💐

Hocam nasılsınız yaşıyor musunuz?
Evet hocam.
@Kont Unerlich O nasıl söz arkadaşım?

Dostum, muhtemelen yaşı genç bir arkadaşımızsın. Belki benden büyüksün, belki küçüksün bilemiyorum. Yaşının, dinçliğinin avantajını kullan. Hastalığının en büyük düşmanı mutluluk. Mutlu olmaya, depresyona girmemeye, duygularına hakim olmaya çalış. Zeki birisi olduğuna eminim bu yüzden duygularınla değil, mantığınla hareket edip duygularını yönet, onlara sen yön ver. Duyguların seni ele geçirmesin. Negatif şeylerden kendini uzak tutmaya çalış. Eminim hayatında birçok başarı elde edeceksindir ve bu hastalığı da yenince gururlanarak "ben bu hastalığı bile yendim, elimden ne kurtulur" de insanlara. Başarılarının arasına bir başarı daha kat. En kısa sürede iyileşmen, şifa bulman dileğiyle, sevgiler. 💐
Yaşım 26 hocam, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Sağolun.

Evet hocam, kemoterapi tam hızda devam ediyor. Tedavim iyiye gidiyormuş, tahminimce bir 7-8 aya kadar yenerim.
Vay be çok sevindim.
Evet hocam, kemoterapi tam hızda devam ediyor. Tedavim iyiye gidiyormuş, tahminimce bir 7-8 aya kadar yenerim.

Konuyu yeni gördüm cevap olmayınca tedavi işe yaramadı sandım. Şu an mutlu oldum sizin adınıza

Vay be çok sevindim.

Konuyu yeni gördüm cevap olmayınca tedavi işe yaramadı sandım. Şu an mutlu oldum sizin adınıza
Teşekkür ederim, neden bilmiyorum ancak sizi tanımasam bile kendime çok yakın hissettim. Burada tanımadığın insanlardan mesajlar almak insanı çok mutlu ediyor. Tekrardan teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, neden bilmiyorum ancak sizi tanımasam bile kendime çok yakın hissettim. Burada tanımadığın insanlardan mesajlar almak insanı çok mutlu ediyor. Tekrardan teşekkür ederim.
Aynen öyle benim bir sıktınım olduğunda buraya yazıyorum, gelen mesajlar çok rahatlatıyor. En yakın örneği bu sabah hatta.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı