Kantinlerdeki Tost

PabIo Escobar

Kilopat
En iyi marka ve en iyi ekmeklerle tost yaptım fakat kantinlerden alıştığım tost tadını tutturamadım. Kantinciler nasıl bir ekmek ve hangi marka kaşar kullanıyor çok merak ediyorum. Zira lise yıllarımdan hasret kaldım o tost tadına. Aranızda kantinci olanlar var mı ve nasıl yapıldığını ifşa edebilir mi? :D

En ucuz kaşar ve en kötü salam, sucuğu alırsanız o tada ulaşabilirsiniz bence:) Ama makine farkı var her şeyden önce. Evde kullandığımız tost makineleri o lezzeti sağlayamaz. Önce onu bulmanız gerekiyor bence:) Kokoreç gibi düşünün. Hiç bir dükkan, seyyarda satılan kokoreçin tadına yaklaşamaz:)

Ucuz ve zararlı malın tadı güzeldir. İçine 3 kuruşluk kaşar ve sucuk koyarlar, 5 liraya satarlar. Belki o yüzden daha güzel gelmiştir.

Kantinci demek, asgari ücretin yarısına, yani 800 TL'ye Suriyeli çalıştıran patron demektir. Aç, yorgun, susuz ve sıcaktan başı çatlamış bir öğrenci, 10 lirada olsa oradaki suyu, tostu, ayranı alacağı için hayvan gibi fiyat koyup, fırsatçılık yaparlar.

Şaka bir yana, 15 lira ile 45 liralık sucuk arasındaki tek fark, 15 liralık sucuğun daha güzel olması. :)

Benim okul hayatım boyunca kantine yolum 20-25 defa düştü. Hatta liseye ilk başladığım zamanlar kantindeki yiyecekten dolayı zehirlenmişliğim bile var. En güzeli kendinizin yapması ve pazarlardan alışveriş yapmanızdır.

İlla tadı güzel olacak diye ucuz kaşara, sucuğa yönelmenizi önermem.

Kizimin yaptigi tostun tarifini vereyim.

311742_GOLDEN-TOAST-Butter-Vollkorn-Toast_original.jpg

0,99 €

2.jpg

1,29 €
2602654_Kerrygold-Original-Irische-Butter-Original-Irische-Su-ssrahmbutter_xxl.jpg

1,49 €

Ortalama 4,5 €'ya 10-15 tane tost yiyiyoruz Tostcu erol gibi pahali degiliz yani.
Her zaman bekleriz efendim.

Tarifi tost ekmegi, tereyagi ve kasar peynir. Kalani ise satis politikasidir.

Sevgiler :)

Pınarın ince dilimli büyük sucukları kullanılabiliyor. Onların tost makinesinden dolayı tat farkı olabiliyor.
Sucuk tamam ama kaşar? :D
Hani şu incecik elek gibi olan tost mu? O tostu yedikten sonra doyduğumu hatırlamıyorum 😀
Tek seferde 3 tane yersen benim gibi doyarsın :D
Hatan en iyilerini seçmek. [emoji6]
En kötüsü hangisi? :D
En ucuz kaşar ve en kötü salam, sucuğu alırsanız o tada ulaşabilirsiniz bence:) Ama makine farkı var her şeyden önce. Evde kullandığımız tost makineleri o lezzeti sağlayamaz. Önce onu bulmanız gerekiyor bence:) Kokoreç gibi düşünün. Hiç bir dükkan, seyyarda satılan kokoreçin tadına yaklaşamaz:)
O makineyi bi bulsam servet ödeyeceğim :D
Ucuz ve zararlı malın tadı güzeldir. İçine 3 kuruşluk kaşar ve sucuk koyarlar, 5 liraya satarlar. Belki o yüzden daha güzel gelmiştir.

Kantinci demek, asgari ücretin yarısına, yani 800 TL'ye Suriyeli çalıştıran patron demektir. Aç, yorgun, susuz ve sıcaktan başı çatlamış bir öğrenci, 10 lirada olsa oradaki suyu, tostu, ayranı alacağı için hayvan gibi fiyat koyup, fırsatçılık yaparlar.

Şaka bir yana, 15 lira ile 45 liralık sucuk arasındaki tek fark, 15 liralık sucuğun daha güzel olması. :)

Benim okul hayatım boyunca kantine yolum 20-25 defa düştü. Hatta liseye ilk başladığım zamanlar kantindeki yiyecekten dolayı zehirlenmişliğim bile var. En güzeli kendinizin yapması ve pazarlardan alışveriş yapmanızdır.

İlla tadı güzel olacak diye ucuz kaşara, sucuğa yönelmenizi önermem.
Acaba bizim himmet abiyi bulsam her gün ona mı yaptırsam özel olarak para verip :D
Kizimin yaptigi tostun tarifini vereyim.

Eki Görüntüle 288904
0,99 €

Eki Görüntüle 288903
1,29 €
Eki Görüntüle 288905
1,49 €

Ortalama 4,5 €'ya 10-15 tane tost yiyiyoruz Tostcu erol gibi pahali degiliz yani.
Her zaman bekleriz efendim.

Tarifi tost ekmegi, tereyagi ve kasar peynir. Kalani ise satis politikasidir.

Sevgiler :)
Denicem teşekkürler.
Standart somun ekmeklerin az küçültülmüş hali 4 dilim sucuk ve iki dilim kaşar. Birde bunu 3 tlye satıyorlar :(

General Mobile 4G Dual cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.
Yaptım ama tat tutmuyor işte.

Geri
Yukarı