Kapalı Android Cihazi Bilgisayarda Gözükmüyor

User not found

Decipat
Makaleler
1
Kadir geceniz mübarek olsun, Umarım bol bol dua etmişsinizdir 🙂.

Merhaba arkadaşlar evde bos duran eski bozuk MediaTek işlemcili bir cihazım var. Bu cihaza Smart Phone Flash Tool ile ROM yüklemek istiyorum. Sürücüler kurulu, fakat bilgisayara batarya ile veya bataryasız kapalı halde taktığımda iki saniyede bir aygıt takıldı sonra da aygıt çıkarıldı sesi geliyor. MT65xx cihaz. Yardımcı olursanız teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Scriptkiddie yapmak yerine ADB ve FastBoot kullanmanızı öneriyorum, Cihaza Bootloader olarak TWRP yükleyin, işiniz çok kolaylaşır.
Batarya takılı iken telefonu takıp twrp üzerinden kolayca rom kurabilirsiniz.

SoftBrick cihazlarda bootloader hiç olmazsa Download Mod açılıyordu diye hatırlıyorum, denediniz mi ?

Evet, denedim. Bilirsiniz, replika cihazların basına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmiyor 😄, "Select boot mode" ekranına giriyor. Recovery mode'i işaretliyorum. Onaylamak için VOLUME_DOWN tuşuna bas diyor.
Tuş çalışmıyor.

Evet, denedim. Bilirsiniz, replika cihazların basına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmiyor 😄, "Select boot mode" ekranına giriyor. Recovery mode'i işaretliyorum. Onaylamak için VOLUME_DOWN tuşuna bas diyor.
Tuş çalışmıyor.
ROFL 😆
Ben olsam telefonu parçalara ayırıp tuşa kısadevre yaptırırdım tornavida ile.

Bu sorunun geçici olduğunu duymuştum. Fakat çözümünü pek araştıramadım. Sadece 30 dakika bağlı durması yeterdi. 😐
Benim kafam manuel işliyor biraz, elle yapıyorum, halbuki bir sürü çözüm internette mevcut oluyor, özellikle yazılımla uğraşırken böyle oluyor bende :D
Araştırma yapma vakti gelmiş o zaman :)
Gerisi zaten belli nasıl olacak, şimdiden kolaylıklar dilerim :)

Geri
Yukarı