Çözüldü Kapalı kaynak kodlu Manjaro'da 8500 GT sürücüsü kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, eski ve optimizasyonu kötü denilebilecek bir bilgisayarım var. Bu bilgisayara Manjaro dağıtımını kurdum. Sürprizbozanda görülen yöntem ile ekran kartı sürücüsünü kursam bir sıkıntı yaşar mıyım? Hangisini kurmam gerekir?

Burayı ayarlarda Manjaro Settings Manager adındaki bölümde buldum.

EkranKartı.png

Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel Pentium Dual CPU E2180
Anakart: Gigabyte GA-EP41-UD3l (rev. 1.0)
RAM: 3 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8500 GT
Ben aşağılarda görülen video-nvidia-390xx kurmamın daha iyi olacağını düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ?

Çözüm
Önceki yazılarınızda pamac ve aur üzerinden kurabilirsiniz demişsiniz hocam. Bu Manjaro için geçerli değil mi?

Manjaro'da pamac veya Aur üzerinden de kuramazsın. Manjaro dışındaki hemen hemen her dağıtım destekliyor bu sürücüyü.

Eski bir bilgisayara kurulum yapmıştım, o da 340 sürücüsünü kullanıyordu. Xorg'a ellemeden direkt kuruyordum, yeniden başlatınca da zaten sıkıntısız çalışıyordu. Kapalı kaynak sürücüyü kurunca xorg zaten devreye girmiyor, eğer sürücüyü kaldırırsan xorg tekrar devreye girer.

Eski bir bilgisayara kurulum yapmıştım, o da 340 sürücüsünü kullanıyordu. Xorg'a ellemeden direkt kuruyordum, yeniden başlatınca da zaten sıkıntısız çalışıyordu. Kapalı kaynak sürücüyü kurunca xorg zaten devreye girmiyor, eğer sürücüyü kaldırırsan xorg tekrar devreye girer.

Xorg'un devreye görmediğinden emin misin?

Hayır, pamac üzerinden veya direkt aur üzerinden kolayca kurabilir.

NVIDIA-340xx, NVIDIA-340xx-utils, liB32-NVIDIA-340xx-utils ve liB32-OpenCL-NVIDIA-340xx paketlerini kurman gerekir.

Hocam bu saatte rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bu sürücüleri kurulduktan sonra yeniden başlarsam yeterli mi? Başka bir şey yapmama gerek var mı?

Geri
Yukarı