Kapalı olmasına rağmen GPU scaling & sharpening açık

quty

Centipat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi düşük çözünürlükleri NVIDIA'nın "ımagine scaling" özelliği ile yükseltebiliyoruz ve bu özelliğin içerisinde ek sekme olarak "GPU scaling & sharpening" ayarında "sharpen" ayarı var. Bu özellik adından anlaşılacağını üzere çizimleri daha belirgin hale getiriyor (keskinleştiriyor).

Ama asıl problem bundan sonra başlıyor, ben bu özelliği zamanında F1 ve FIFA gibi oyunlarda kullanmıştım ve memnun kalmıştım. Image scaling özelliğinin hem NVIDIA kontrol Paneli'nden hem de GeForce Experience'tan kapalı olduğuna emin olmama rağmen oyunlarda (Full çözünürlüklerde de dahil) kendi kendine "sharpen" ayarını açık tutuyor. Evet kapattığımda çözünürlüğü arttırmaya uğraşmıyor zaten sol üstte de nıs yazısı çıkmıyor ama bu sharpen yani keskinleştirme denen illet kapalı olmasına rağmen hala daha uygulanmaya devam ediyor ve özellikle CS:GO gibi oyunlarda gereksiz detay eklettiriyor...

Belki de ben bu sharpen ayarını ımage Scaling'ten bağımsız başka bir yerden etkinleştirdim ve şimdi de nereden kapanacığını bulamıyorum. Gerçekten olaya hakim ve bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

(Rica ederim ki; ekran kartı sürücülerini sil ve tekrardan yükle tarzı klasik yardımcı olamayacak önerilerle gelmeyin, zira olması gerekenden çok fazla grafik ayarı kullandığım için bu ayarları tek tek kaydedip olması gerektiği gibi tekrardan ayarlamam düşünüldüğünden çok daha fazla zamanımı alacak)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı