Kapanmada dışarı çıkan var mı?

Çıkıyor musunuz?

• Evet

Oy: 106 53,3%
  • Hayır

Oy: 97 48,7%

• Oy verenlerin toplamı
    199
Yalnız değilsiniz, alışveriş dışında bende öyle sayılırım.

Bu konu hakkında çok şey söylenir ama ceza yemek istemiyorum.
Ben de koronavirüsten beridir berberden berbere saç sakalı aldırmak için çıkıyorum bir de temel ihtiyaçlar için. Onlarda da işim uzun sürmüyor elimden geldiği kadar hızlı olmaya çalışıyorum. Bir kere bile keyfi çıkıp hava alayım diye dolaşmadım. Yazık cidden yazık. Dediğiniz gibi söylenecek bir sürü şey var ama neyse...

Bu tipler en sonunda bir de başımızdaki hükumeti azarlıyor. Neden peki? Neden olacak vakalar artıyor diye. Bunlar pandemi yokmuş gibi davranırsa tabi ki vakalar artacak. Bu durumda hükumet ne yapsın?
Aslında başlardaki gibi bir tam kapanma olsa bu olabilirdi. Başlardaki tam kapanmada her yer kapalıydı her taraf bomboştu. İstanbul bile sessiz sessiz duruyordu. Denetimi sıkılaştırmaları lazım. Bu halkın huyunu biliyorlar çünkü. Millet dışarda ama polisler goygoyda. Sokak aralarında en fazla belki 3-4 tane vardır başka da yoktur. İşleri sıkılaştırmak lazım bayağı.

Aslında başlardaki gibi bir tam kapanma olsa bu olabilirdi. Başlardaki tam kapanmada her yer kapalıydı her taraf bomboştu. İstanbul bile sessiz sessiz duruyordu. Denetimi sıkılaştırmaları lazım. Bu halkın huyunu biliyorlar çünkü. Millet dışarda ama polisler goygoyda. Sokak aralarında en fazla belki 3-4 tane vardır başka da yoktur. İşleri sıkılaştırmak lazım bayağı.
Genelde kurallara uyanlara (maske takan ve insanlardan uzak duranlara) bir şey demiyorlar. Ama tamamen virüs yokmuş gibi davrananlara ceza kesiyorlar. Dün gözümün önünde 5 kişiye sırayla kestiler.

Genelde kurallara uyanlara (maske takan ve insanlardan uzak duranlara) bir şey demiyorlar. Ama tamamen virüs yokmuş gibi davrananlara ceza kesiyorlar. Dün gözümün önünde 5 kişiye sırayla kestiler.
Bizde de mesafe falan hak getire sayılır. Adamlar kenarda gülüp konuşuyorlar aralarında muhabbet ediyorlar. Hiç gelip de "kardeşim mesafeye uyun, maskeni niye takmıyorsun, neden dışardasın vs." böyle sıkı bir denetim bile yok.

Kendi bulunduğum adresten örnek vereyim. Ankara'nın Mamak ilçesinde merkezi bir yerde yaşıyorum ve 100 metre mesafede 4 yolu birbirine bağlayan dönel kavşak (balkondan rahat bir şekilde görebiliyorum) var. Burada, bütün gün boyunca 3 polisten oluşan bir ekip ve bir araç bulunuyor. Ne ilginçtir ki o araç ve polisler hiçbir şekilde konum değiştirmeden aynı yerde bütün gün duruyorlar, insanlar ise ara sokaklarda geziniyor, hatta araçları ile ara sokaklardan çıkmadan başka yerlere veya misafirliğe (bu tip kişilerden tiksiniyorum) gidiyorlar. Denetim var gibi gözükse de aslında yok, bu ülkenin halkı yasak denilen şey inatla yapmaya meyilli.

Restoran ve benzeri işyerlerinin çalışanlarının hali içler acısı, halk sanki devlet memurlarından ibaret...
Ah şu devlet memurları... Küçük bir iş için bile 80 tane kişiye gidip imza attırdığımız devlet kurumları... Gereksiz devlet memuru sayısı çok fazla, onları işten çıkarıp evde tutsalar vakalara ve devlet bütçesine katkısı çalıştıkları yerden çok daha fazla olur.

Geri
Yukarı