Kapat uygulaması nasıl yapılır?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Kapat uygulaması gibi bir şey yapmak istiyorum böyle bir şey mümkün mü ?

1659096935546.png

Buna benzer Yeniden Başlat, Uyku, gibi bastığımda işlevleri yerine getiren uygulamalar. XP stili

shutdown /s /t 0

"Windows Sleep, Shutdown, Restart commands" şeklinde aratırsanız ilgili kodlar karşınıza çıkacaktır. Kısayol şeklinde uygulayabilirsiniz.

Kapat uygulaması gibi bir şey yapmak istiyorum böyle bir şey mümkün mü ?

Eki Görüntüle 1467602

Buna benzer Yeniden Başlat, Uyku, gibi bastığımda işlevleri yerine getiren uygulamalar. XP stili
Hocam o uygulamayı açmak için de çift tık yapıyoruz, normal bir şekilde kapatmak için de 2 tık yapıyoruz. Gereksiz bir uygulama olur diye düşünüyorum, ama yapılır mı? Yapılır.

Hocam o uygulamayı açmak için de çift tık yapıyoruz, normal bir şekilde kapatmak için de 2 tık yapıyoruz. Gereksiz bir uygulama olur diye düşünüyorum, ama yapılır mı? Yapılır.
Başlat menüsünde kapatma yeri yok. Böyle bir şey lazım. Masaüstünde Alt + F4 yaparak PC'yi kapatmaktansa bu daha güzel.

E iyi de, bunu zaten masaüstünde Alt + F4 basınca istediğinizi yapabiliyorsunuz.

E iyi de, bunu zaten masaüstünde Alt + F4 basınca istediğinizi yapabiliyorsunuz.
Evet ama çok düz ve sıkıcı XP stili daha hoş bence.

shutdown /s /t 0

"Windows Sleep, Shutdown, Restart commands" şeklinde aratırsanız ilgili kodlar karşınıza çıkacaktır. Kısayol şeklinde uygulayabilirsiniz.
Çalışmıyor bir konuda gördüm sadece shutdown komutunu not defterine yazıp ".cmd" olarak kaydettim ama olmadı. Daha sonra ".bat" olarak kaydettim yine durumlar aynı. CMD 1 saniyeliğine açılıp kapanıyor.

Geri
Yukarı