Kapata basınca bilgisayar kapanmıyor yeniden başlıyor

Gamekiller

Hectopat
Daha fazla  
Son zamanlarda başlattan bilgisayarı kapat dediğimde kapanıyor diyor sonra yeniden başlatıyor tekrar deneyince kapanıyor. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm için 2 farklı yol vardır.
1 . %90 ihtimal ile kurtarma kısmından otomatik yeniden başlat seçeneğini kapattığımız da sorun ortadan kalkmış olup bilgisayarı kapat dediğiniz de bilgisayarınız kapanacaktır.

Adımlar :
1 – Masa üstünden Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler seçeneğini tıkladıktan sonra , açılan pencerede sol tarafta Gelişmiş Sistem Ayarları yazısına tıklayınız.
2 – Açılan pencere’de üst kısımda bulunan Gelişmiş Sekmesine geçiniz.

3 – Burada bulunan Başlangıç ve Kurtarma bölümünde bulunan Ayarlar (3. Ayarlar butonu) tıklayınız, Açılan pencerede Sistem Hatası bölümünde yer alan Otomatik olarak yeniden başlat Seçeneğindeki Tik’i kaldırın (boş olacak) ve ardından Tamam, Tamam seçeneklerini kullanarak çıkın. Bilgisayarı kapat seçeneğini tıklayın ve bilgisayarınızın kapandığını, yeniden başlatılmadığını göreceksiniz.

Eğer yukarıdaki çözüm, sorununuzu çözmedi ise, güç planlarını düzenle kısmından, kapatma butonuna tıkladığınızda yapılması gereken işlemin bilgisayarı kapat seçildiğinden emin olun.
Güç seçeneklerini düzenlemek için kısayol : Windows tuşu + R ‘e basın, çalıştır ekranına Powercfg.cpl yazıp Enterleyin, güç seçeneklerini düzenleme ekranı açılacaktır.
Windows tuşu (Sol altta ALT’nin yanında bulunur genelde Windows simgesi vardır.)

ÖNEMLİ : Bu Yazıyı teknoltan.com dan aldım.

Bende de oluyordu bazen. Yani bir benzeri: Uyku moduna alınca kapanıyor sonra birden yeniden açılıyordu. Bence biraz bekleyin belki geçer geçmezse de bilgisayarı ayarlardan (dosyaları ve uygulamaları sakla'yı seçerek) sıfırlayarak halledersiniz.

Güncellemeyle alakalı değil bende de şu an o güncelleme yüklü güzelce kapanıyor.

1617556864337.png

• Win tuşu + Q'ya basın
  • Arama çubuğuna "Güç seçenekleri" yazın
  • Sol tarafta Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin yazısına tıklayın
  • Güç tuşu işlevini kontrol edin.
Bu seçeneklerde güç düğmesi yeniden başlatmaya ayarlı olabilir. Ben örnek olsun diye kendi ekranımın resmini koydum.
resim_2021-04-04_202150.png

• Win tuşu + Q'ya basın
  • Arama çubuğuna "Güç seçenekleri" yazın
  • Sol tarafta Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin yazısına tıklayın
  • Güç tuşu işlevini kontrol edin.
Bu seçeneklerde güç düğmesi yeniden başlatmaya ayarlı olabilir. Ben örnek olsun diye kendi ekranımın resmini koydum.
Eki Görüntüle 957657
Arkadaş başlat menüsünden kapattığını söylemiş. Konuyu dikkatli okursanız (ya da en azından okursanız) görürsünüz.

Geri
Yukarı