Kara Delikler, Zamanda Yolculuğa Sebep Olabilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Kara Delikler, Zamanda Yolculuğa Sebep Olabilir
Kara deliklerle ilgili yeni bir teori, bunların yuttukları maddeyi geleceğe gönderdiği fikrini işliyor. Uzayın en gizemli cisimleri olan kara delikler hakkında yıllardır araştırmalar yapılmasına rağmen pek az bilgiye sahibiz. Einstein’ın Genel Görelilik Teorisine göre, kara deliğin merkezindeki maddenin hacminin sıfıra indiği (Singularity) düşünülüyordu. Fakat yayınlanan yeni bir araştırma ortaya farklı bir iddia atıyor. Fizikçiler ve […]

Devamı: Kara Delikler, Zamanda Yolculuğa Sebep Olabilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bilime merakım var, saygı duyarım, dinden çok önem veriyorum ama ben geleceğe veya geçmişe gideleceğine hiç inanmıyorum. Aydınlatabilecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu somut bir şekilde kanıtlamak şu anda imkansıza yakın sanırım :) Zamanın kara deliğin içinde çok yavaş akmasından faydalanarak geleceğe gidilebilse bile, içinden sağ çıkmak mümkün değil ki. Hatta en başta içine sağ girmek de mümkün değil. O denli yoğunlukla, çekim kuvvetiyle başa çıkılabilmesi mümkün olsa belki bu test edilebilirdi sanırım.
Ama bütün bunlar bir yana, mantık aslında basit: Zaman içeride yavaş akarken (Bize göre tabii) dışarıda normal hızda aktığı için kara deliğin içinde 1 gün geçse, belki de dışarıda milyonlarca gün geçmiş olacak :) Ardından beyaz delikten çıktığınızda zamanda yolculuk yapmış oluyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı