Kara harp okulu göz sınırı

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar, ben şimdi seneye inşallah kara harp okuluna girmek için başvuracağım ama bilgi alabileceğim herhangi biri yok. TYT ve AYT girdikten sonra MSÜ sınavına girmem gerektiğini biliyorum sadece. Bu konularda bilgisi olan biri beni aydınlatırsa çok mutlu olurum. Diğer bir konu ise göz sınırı bazı yerlerde göz başına 3 diyor bazı yerlerde 1 olması gerek diyor. Kara harp okulu için hangisi olacak?

Kara harp okulu hakkında ne öğrenmek istiyorsanız sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Göz siniri 1+1 olmak üzere 2.
Şimdi ilk Ayt-Tyt'ye gireceğim ordan Ayt'den almam gereken puan 250 onu biliyorum. Onu aldım diyelim sonra Msü sınavına girdim Ordan da yüksek bir puan aldım diyelim ondan sonra ne yapacağım kafa gidiyor bende.

@MonkeyDGarp ilk başta MSÜ sınavına gireceksin, ondan sonra TYT-AYT gireceksiniz. TYT 310, AYT 300-250 civarında alırsanız girmeniz çok daha kolay olur.
Bir şey daha sormak istiyorum şimdi benim gözüm 1.25'e 1.25 arkadaşım bana dedi ki girerken göz sınırı 3e 3 oluyormuş ama okula girdikten sonra seçeceğin rütbeye göre değişiklik gösteriyormuş mesela çavuş göz başına 3 dedi arkadaşım. Subaylık ise 1'miş doğrumu bu bilgi?

Öncelikle MSÜ sınavı ilk olarak yapılır sonra TYT ve AYT sınavlarına girersin. MSÜ sınavları açıklanmadan önce E-DEVLET kaydı üzerinden tercih yapman gerekiyor yoksa sınav açıklandığı zaman bir yere yerleşemezsin. Ayrıca TYT ve AYT iyi yapman gerekiyor. Bu iki sınavı sallarsan MSÜ kazanma olasığın düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı