”Karabasan” diye tabir ettiğimiz olay hiç başınıza geldi mi?

Benim başıma çok geldi.
Merak eden arkadaşlar için:
Hareket edebiliyorsunuz, ama bütün gücünüzü kullanarak anca 1 santim parmağınızı belki oynatabilirsiniz.
Kara basan bastığında bir anda uyandığınız için ter içinde oluyorsunuz ve kalbiniz feci çarparak atıyor.
Ortalama 10 saniye civarı yerinizden kalkamıyorsunuz ama uyanıksınız, gözünüz kapalı.
Uzman beklerseniz geçer diyor, doğrudur doğru değildir bilemem.
Ama bana bu olay olduğunda tüm gücümle elimi oynatınca geçiyor.
Artık profesyonel oldum.
Ve şunu farkına vardım.
Eğer ki ışığınız açıksa çok yorgunsanız.
İhtimal çok yükseliyor.

En son üniversitede başıma geldi. Üzerime siyah gölge gibi birisi geliyordu. Yan odada arkadaşlar ders çalışıyordu, seslerini dahi duyuyordum, onlara bağırıyordum ama nafile. Ben bağırdığımı sanıyordum.
Bildiğim tüm sureleri okudum. Özellikle Nas ve Felak. Sonra zar zor kalktım ve arkadaşların yanına gittim, neden beni kaldırmadıklarını sordum, ses duymadıklarını söylediler.
Çok sinirliydim, ama onların kabahati yoktu sonuçta.

Bilimsel açıklaması tok karna yatınca dolu midenin akciğerlere baskı yapıp boğuluyor hissi vermesi diye biliyorum.

Ama başınıza geldiğinde "tok karna yatmıştım, birazdan geçer" diyemiyorsunuz.
Tok karna yatmaktan mı oluyor, yoksa üzerime gelen o gölge silüetin mi eseri bilmiyorum, inşallah bir daha yaşamam.

Yatmadan önce Ayetel Kürsi şart.
Kandiliniz mübarek olsun gençler.
İyi geceler.

Ben de yaşadım yine yatağa girip zıbarmışım sonra gözüm açık her şey hızlı geçiyor babam falan. Sonra şaşırdım kalkayım dedim kalkana kadar babam gitti ama hareket de edemiyorum. sonra simsiyah bir şey geldi (benim beynim erken açılır bu yüzden hep "Lucid Rüya" görürüm) ulan kesin rüyadayım ha dedim hareket edememesi zor sonra elimle bir tane vurdum (tabii ki havaya yani hasar vermedik nasıl vereyim görüntüye :D) sonra da geçti ben de zıbardım yattım.

Acıkıp uyuduğumda oluyor genelde ve sırt üstü yatınca. Sorun teşkil etmez bu olay ama insanın bilinç altına göre şekilleniyor. Mesela bende biri bana ''şşt'' diye sesleniyor ben hareketsiz yatıyorum çok ürkek bir bilinç altım var.

Karabasan yaşamadım ama her gece tam uykuya dalacakken aşırı korkunç bir hisle sıçrıyorum yatakta. Yatağın yay sesi kulaklarımda yankılanıyor. Saliselik bir şey ama yüreğini ağza getiriyor insanın. İstisnasız her gece bir defa oluyor.
Bir tek bende oluyor sanıyordum. Tam uykuya dalmak üzereyken bir binadan düşüyormuş, veya bir darbe yiyormuş gibi oluyorum. Tüm uyku kaçıyor tabii.

Bana hiç gelmedi galiba, gerçek olduğuna inanmadığımdan sanırım.

1615442503708.png

Haber başlığını duyunca gülesim geldi bir an.

Geri
Yukarı