Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon nasıldır?

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Garanti geleceğini düşündüğüm iki yer var. Biri Bandırma Onyedi Eylül YBS diğeri ise Karadeniz Teknik YBS. Bandırma hakkında epey bir fikir sahibiyim, tanıdıklarım vs. var. Fakat KTÜ hakkında neredeyse hiçbir fikrim yok. Ders programı, akademik kadrosu vs. gibi önemli şeyleri araştırdım tabii ancak genel olarak üniversite nasıl bilmiyorum. Trabzon hakkında aşırı yerici yorumlar gördüm mesela. Oraya gidersen bittin, Trabzon aşırı kötü gibi. Sizce nasıl bir üniversite ve Trabzon nasıl bir şehir?

Biraz insanları katı gibi yanlış bilmiyorsam dışarıdan gelen insanlar pek sıcak kanlı bakmıyorlar tabii hepsi için söylenemez bu arada ÖSYM sonuçlar ne zaman açıklanacak.

Biraz insanları katı gibi yanlış bilmiyorsam dışarıdan gelen insanlar pek sıcak kanlı bakmıyorlar tabii hepsi için söylenemez bu arada ÖSYM sonuçlar ne zaman açıklanacak.
Muhtemelen 21 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak. Net bir takvim vermedikleri için 22 Ağustos Salı da olabilir.

Trabzon cok yorucu bir sehir ailem benden sonra geldi oraya yerlestiler, onlarin yanina dahi gidesim gelmiyor. Ama üniversite ve topluluklar iyi. KTU Bilgisayar muh mezunuyum ve bence bana katkisi oldu. Klüplere gidersen, topluluklara katilirsan kesinlikte sektörde ayricaligin olur. Bizim dönemde topluluk ve klüp içinde olan arkadaslarim ve ben is aramadan calismaya baslayabildik. Ama bunlar muh fakultesinde olan durumlar icin. Sen kendi fakultende kisitli kalma ve topluluklari arastir gerisi kolay. Universite bir arac, o araci nasil kullanacagin sana bagli. Topluluklar çok önemli. Sektorden insanlarin destekledigi topluluklar hele, seni diger arkadaslarinda 3-4 adim ileride baslatacaktir.

Geri
Yukarı