Karadeniz Teknik vs Sakarya Üniversitesi

Ktü iktisat mezunuyum. Sosyal bilimlerde anlamsız bir üniversite. Fakat mühendislik bölümlerinde kaliteli eğitim verdiğini biliyorum. Özellikle inşaat bölümü yarışmalarda genelde derece alıyor.

Şehir hakkında kısa bilgilendirme yapmam gerekirse; üniversitenin bulunduğu yer havaalanı, AVM ve hayatın aktığı 2 büyük mahalle olan (kalkınma ve konaklar) yürüme mesafesinde. Şehir içi ulaşım genelde dolmuş tarzı 10-12 kişilik taksilerle yapılıyor. Gideceğiniz yerler genelde 10-15 dk uzaklıkta. Üniversitenin içerisi yemyeşil ve devasa büyüklükte. Pek fazla konser, eğlence vs bulamazsınız. (yılda bir kere hamsi festivali hariç. :) )

Ev kiraları evine göre 750-1200 arası değişir. Apart tarzı yerlerde 600TL'den başlar. Şehir genel anlamda Arap turistlerin yoğunluğu sebebiyle pahalı.

Yerli halkı pamuk gibidir. Fakat üniversite çevresinde pek yerli halk yok. Her konuda pazarlık ve araştırma yapmanız lazım. Öğrencidir yolalım kafası var biraz.

Şehir uzun dik yokuşlardan oluşuyor, yürümeye alışmak lazım.

Teşekkür ederim acaba yurtları hakkında bilginiz var mı, kaç kişilik, rahat mı?

Teşekkür ederim acaba yurtları hakkında bilginiz var mı, kaç kişilik, rahat mı?
Yurtta kalma fırsatım olmadı. Kampüs içerisinde 4 büyük bina 2 sene önce yeni binalara taşındı. Yemekhanesi ve yemekleri başarılı. Ücret ve giriş çıkış saatleri konusunda bilgim yok. Kalınır mı dersen, kalınır vallahi.

Yurtta kalma fırsatım olmadı. Kampüs içerisinde 4 büyük bina 2 sene önce yeni binalara taşındı. Yemekhanesi ve yemekleri başarılı. Ücret ve giriş çıkış saatleri konusunda bilgim yok. Kalınır mı dersen, kalınır vallahi.

Teşekkür ederim büyük ihtimalle Karadeniz tekniğe gideceğim sağ olun.

Hocam nasil memnun musunuz? Ben de eem düşündüm de. Sakarya ve ankara medipol kafamda olanlar buraya da sıralamam yeter gibi duruyor. Hangisi mantıklı olur bilemedim
Saü güzel üniversite hem konum itibari ile trenle 2-3 saate istanbul-ankaraya gidebiliyorsun

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı