Karanlık Mod, OLED Telefonların Pil Ömrünü Arttırıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Karanlık Mod, OLED Telefonların Pil Ömrünü Arttırıyor
41AB52A9-A913-4BC8-A15E-E3BFBD5E0033.jpeg

iOS 13 yazılımı karanlık mod özelliğini destekliyor. Bu mod üzerinde yapılan testlerde özelliğin pil ömrünü yüzde 30 arttırdığı gözlendi. Düşük ışıklı ya da karanlık ortamlarda göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olan Karanlık Mod özelliği, aynı zamanda pil ömrünü de arttırıyor. Bu anlamda yapılan test kapsamında, OLED ekranlı iPhone cihazın karanlık moddayken, ışık moduna göre ne düzeyde […]

Devamı: Karanlık Mod, OLED Telefonların Pil Ömrünü Arttırıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu bir özellik değil, panelin çalışma prensibinden ibaret. Samsung'un AMOLED'inde de aynı durum gözleniyor diye biliyorum. Arkadaşımın S3 mini'sinde AMOLED ekran olduğunu düşünürsem, çok da inovatif bir şey yapılmamış.
Ama Ayfon yaptığı için özellik oluyor 😀

Sadece iPhone ile ilgili değil ki, AMOLED'i en yaygın kullanan firma Samsung ve kendi OLED üretimiyle LG. Apple da OLED panel türleri alıp kullandığı modellerinde yararlanıyor. Piksellerin tamamen kapatılabilmesi ile karanlık mod birleşince güzel olmuş.

Haberde iOS13 özelliği ile Apple'ın yaygınlaşan OLED kullanımının birlikte bu etkiyi artırdığı belirtilmiş. Bu gayet doğal.

S7 Edge kullanıyorum Super AMOLED ekran. Özel programlar ile tamamen siyah kullanıyorum gri gece modu falan değil. Beyaz renk ile arasında neredeyse bir fark yok. %30 çok abartı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı