Karanlıkta yaklaşık 3 saat telefonla oynadım ve gözüm kızardı

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece karanlıkta yaklaşık 3 saat telefonla oynadım uyandığımda gözüm kızarmıştı aynaya baktığımda, geçer mi?
Yaklaşık 2 haftadır her gece karanlıkta 1 buçuk 2 saat oynuyorum kızarmasının geçmesinin yolu nedir?

Dün gece karanlıkta yaklaşık 3 saat telefonla oynadım uyandığımda gözüm kızarmıştı aynaya baktığımda, geçer mi?
Yaklaşık 2 haftadır her gece karanlıkta 1 buçuk 2 saat oynuyorum kızarmasının geçmesinin yolu nedir?
Oyuna daldığınız zaman, göz kapaklarınızı kapatmayı unutuyorsunuz. Bu sebeble göz kuruyor, ve gözün akı kızarmaya başlıyor. Genelde, 1-2 gün içerisinde birşey kalmaz. Gözlerinizi, 1 dakika da bir kapatmaya özen gösterin, özellikle oyun oynarken.

Yapılacak belli,
Daha az telefona bakacaksın.
Uyku düzenini değiştireceksin. Saat 11'de yatabilirsin. Hadi 12 olsun. :D

Yapılacak belli,
Uyku düzenini değiştireceksin. Saat 11'de yatabilirsin. Hadi 12 olsun. :D.

Geceleri telefonla oynamassam düzelir mi?
Oyuna daldığınız zaman, göz kapaklarınızı kapatmayı unutuyorsunuz. Bu sebeble göz kuruyor, ve gözün akı kızarmaya başlıyor. Genelde, 1-2 gün içerisinde birşey kalmaz. Gözlerinizi, 1 dakika da bir kapatmaya özen gösterin, özellikle oyun oynarken.
Oynamayı bırak 8 saat telefonda oynamışlığım var. Kızarıyor hâliyle bir kaç gün bırak.

Göz kapağı açıp kapamanıza dikkat eder, telefon ile aranıza mesafe koyarsanız ve son olarak cihaz parlaklığını, korursanız bir problem olmayacaktır.

Yapılacak belli,
Uyku düzenini değiştireceksin. Saat 11'de yatabilirsin. Hadi 12 olsun. :D.

Bu konuyu yazdığımdan beri hiç telefonla ya da PC ile oynamadım kızarıklık biraz geçti ama hala var.
Oynasam kalıcı görme bozukluluğu yaşar mıyım?
Göz kapağı açıp kapamanıza dikkat eder, telefon ile aranıza mesafe koyarsanız ve son olarak cihaz parlaklığını, korursanız bir problem olmayacaktır.
Bu konuyu yazdığımdan beri hiç telefonla ya da PC ile oynamadım kızarıklık biraz geçti ama hala var.

Bence sen biraz daha dinlenmeye devam et. ;)
Örneğin şarkı dinleyebilirsin veya çok sıkılıyorsan uzaktan film falan izleyebilirsin.

Biraz gözlerini dinlendir. Kaç sefer gözüm büyüdü diye doktora gittim her seferinde bana telefona, bilgisayara çok bakma özellikle yatmadan 1, 2 saat önce bakma bu mavi ışık denilen ışık gözlere aşırı derecede zararlıymış. Bu karantina da çoğu kişi başından kalkmıyor belki de ama biraz azaltmamız şart sağlığımız için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı