Bilgisayarda birkaç saat kalınca gözüm kızarıyor

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda birkaç saat kalınca gözüm kızarıyor. Gözümün beyazında normalde pembe olan yer daha koyulaşıyor kırmızı gibi oluyor görme sorunu yaratır mı? Yaklaşık 5 gün önce buna benzer bir konu açtım o günden beri hiç bilgisayarla oynamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara bakma mesafen ve oda ışığının durumu idealse bünyenle alakalı olabilir ki zaten 2-3 saatten fazla aralıksız bakıyorsan kızarması normal. 45 dakikada bir kalkıp dolaşıp uzaklara bakmanı tavsiye edebilirim.

• Gözlük kullanıyor musun? Kullanıyorsan kaç numara?
  • Ekran parlaklığı ne kadar?
  • Mavi ışık filtresi kullanıyor musun?
  • Ekrana ne kadar uzaktan bakıyorsun?
  • Günde kaç saat masa başındasın?

• Gözlük kullanıyor musun? Kullanıyorsan kaç numara?
  • Ekran parlaklığı ne kadar?
  • Mavi ışık filtresi kullanıyor musun?
  • Ekrana ne kadar uzaktan bakıyorsun?
  • Günde kaç saat masa başındasın?

Telefon ve bilgisayarın toplamı yaklaşık sekiz saat 2.5 saat telefonla geri kalanı bilgisayarla geçiyor.
Ekran parlaklığı PC'de yüzde 50 telefonda yüzde 0 gözlük kullanmıyorum mavi ışık filtresi yok.
Geç yazdığım için kusura bakma PC ile ilgili bir sorun oluştu.

Aralıksız bilgisayar başında durma. 2 saatte bir yarım saat mola ver. Ekran ile arandaki mesafe de önemli. Hala devam ediyorsa bir doktor kontrolüne git. Gözlerinde bir sorun yoksa bile doktor anti refle özellikli bir gözlük yazdır kullan. Faydası olacaktır.

Telefon ve bilgisayarın toplamı yaklaşık sekiz saat 2.5 saat telefonla geri kalanı bilgisayarla geçiyor.
Ekran parlaklığı PC'de yüzde 50 telefonda yüzde 0 gözlük kullanmıyorum mavi ışık filtresi yok.
Geç yazdığım için kusura bakma PC ile ilgili bir sorun oluştu.
Çok fazla ekranla vakit geçiriyorsun. Mavi ışık filtresi kullanmaya başla ve parlaklığı %10 ile %25 arasına getir. Çok düşük olması da iyi değil. Filtre olarak f.lux kullanabilirsin.

Aralıksız bilgisayar başında durma. 2 saatte bir yarım saat mola ver. Ekran ile arandaki mesafe de önemli. Hala devam ediyorsa bir doktor kontrolüne git. Gözlerinde bir sorun yoksa bile doktor anti refle özellikli bir gözlük yazdır kullan. Faydası olacaktır.

2 Saat olmadan mola veriyorum koronadan dolayı doktora gitmeye korkuyorum.

2 Saat olmadan mola veriyorum koronadan dolayı doktora gitmeye korkuyorum.

Gözlerinde bozukluk olmadığını düşünüyorsan ve herşeye rağmen sorun yaşıyorsan yakınındaki bir gözlükçüye git. Hafif bir çerçeveye numarasız filtreli cam taktır. Tahmini 100-TL civarında bir fiyat tutar. Bir de öyle dene.. Sonuç alamazsan kapsamlı bir göz muayenesi yaptır mutlaka şu korona sıkıntısı bitince.

Yeni konular

Geri
Yukarı