Karda Fat Bike Sürüşü

@Mehmet Akif Ersoy
Balatanın temiz olması gerek kaliperin disk ile paralel olması gerek bunlar sağlandıktan sonra ses çıkmaz. Benim arka frenim ıslaktı ama ses çıkarmıyordu. Temizlemek için spreyleri mevcut yoksa birazcık zımparala sonra üstünde kalan tozu ıslak mendil ile temizle. Kaliper ile diski nasıl paralel yapacaksın onu anlatayım;
Bisiklet-Fren-Kumpas-Dağ-Bisikleti-Adapt&ouml.jpg

Ok işaretleriyle gösterdiğim vidaları gevşeteceksin. Kaliperin oynaması gerek. Sonra gevşetmiş olduğun kaliperin frenini sıkman gerek. Freni hiç bırakmadan gevşetmiş olduğun vidaları sıkman gerek. Bu sayede milimetrik bir şekilde paralel yaparsın. 5 dakikanı almaz.

@Mehmet Akif Ersoy
Balatanın temiz olması gerek kaliperin disk ile paralel olması gerek bunlar sağlandıktan sonra ses çıkmaz. Benim arka frenim ıslaktı ama ses çıkarmıyordu. Temizlemek için spreyleri mevcut yoksa birazcık zımparala sonra üstünde kalan tozu ıslak mendil ile temizle. Kaliper ile diski nasıl paralel yapacaksın onu anlatayım;
Eki Görüntüle 209461
Ok işaretleriyle gösterdiğim vidaları gevşeteceksin. Kaliperin oynaması gerek. Sonra gevşetmiş olduğun kaliperin frenini sıkman gerek. Freni hiç bırakmadan gevşetmiş olduğun vidaları sıkman gerek. Bu sayede milimetrik bir şekilde paralel yaparsın. 5 dakikanı almaz.
Bu gösterdiğin fren kaliper fren olsa gerek. Ancak benim frenler hidrolik disk fren. Önceki balataları zımparaladım. Ancak sonuç alamadım. Bu arada balatalar fren esnasında ses çıkarıyor. Normal giderken bir sıkıntı yok. Fren modelim BR m355 balata modelim ise B10S yani reçin. Metal balata değil.

Aynı tekniği onda da yapabiliyorsunuz. Kaliperin adaptörü zaten aynı.
HTB1oKMdGXXXXXXqXFXXq6xXFXXXa.jpg

Biraz cevval ol lütfen.:penguen:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı