Kardeşi polise şikayet etmek

Abimi çok nadir zamanlarda sevdiğimi anlıyorum. Evden uzaklaşmasını da istemem. Tek isteğim böyle davranmaması. Babama karşı iyi davranmasını istiyorum. Annem abime iyi davrandığı için araları iyi. Babamla konuşmuyorlar zaten.

Bu tavsiyeye kimileri güler ama ben doğru buluyorum.

Ailem hakkını helal etmeyeceğini söyleyerek tehdit etti. Yani bu çözümü yapamam.
Hocam afedersin ama hem abimden rahatsızım diyorsun, hem de bazen onu sevdiğimi anlıyorum, evden uzaklaşmasını istemiyorum diyorsun. Yok öyle bir şey. Sana, ailene ve komşularına rahatsızlık veriyorsa ya polis tarafından ya da sizin tarafınızdan uzaklaştırılacak. Tabiri caiz ise defolup gidecek.

Dediğim gibi aşırı agresif anlatılamayacak şeyler yapıyorsa babana karşı evden atsın uyarmana rağmen yapıyorsa bunu sen veya başkası düzeltemez hapis veya para cezası alsa bile 2 kat kötü davranır ve annen ile arasının iyi olmasının pek çok sebebi olabilir. Örneğin annen ile çok yan yana değildir anneni rahatsız edecek kadar yan yana durmuyorlardır. 2. seçenek babana karşı bir kin besliyor olabilir. Onun dışında benim de ablam var çok samimiyiz ama arada sırada gider sataşırım arada o gelir sataşır bilgisayarı kapatıp kaçar bunlar çok normal şeyler.
Babama karşı kin beslemiyor. Babamı ciddiye almıyor sadece. Babam sinirlendiği zaman evden gitmesi gerektiğini söylüyor. Abim de ciddiye almadığını iyice belirterek "Yine gelirim ki. Bir şey yapamazsınız, Ben çocuk değilim v.s." der.
Hocam afedersin ama hem abimden rahatsızım diyorsun, hem de bazen onu sevdiğimi anlıyorum, evden uzaklaşmasını istemiyorum diyorsun. Yok öyle bir şey. Sana, ailene ve komşularına rahatsızlık veriyorsa ya polis tarafından ya da sizin tarafınızdan uzaklaştırılacak. Tabiri caiz ise defolup gidecek.
Haklısınız ama bu nasıl olacak ?

Hocam sonrasında yazdığınız mesajları okudum, kusura bakmayın şu sıralar çok fazla bahsettiğim gibi olaylar yaşandığından pek inanasım gelmedi. Eğer size karşı sapıklık yaptığını düşünyorsanız gerekli kurumlara başvurabilirsiniz. Ayrıca evlendirin ve evden gitsin. 25 yaşında hala nasıl bakıyorsunuz? Koskoca adam olmuş. Kendi işini yapmalı, evlenmeli.

Hocam sonrasında yazdığınız mesajları okudum, kusura bakmayın şu sıralar çok fazla bahsettiğim gibi olaylar yaşandığından pek inanasım gelmedi. Eğer size karşı sapıklık yaptığını düşünyorsanız gerekli kurumlara başvurabilirsiniz. Ayrıca evlendirin ve evden gitsin. 25 yaşında hala nasıl bakıyorsunuz? Koskoca adam olmuş. Kendi işini yapmalı, evlenmeli.
Annem ve babam bunu defalarca yüzüne vurdu. Evlenmeyeceğini ve hiç bir şeyin umurunda olmadığını söyledi. Keşke ölsem de en azından kurtulurum gibi laflarda söylüyor. :(

Annem ve babam bunu defalarca yüzüne vurdu. Evlenmeyeceğini ve hiç bir şeyin umurunda olmadığını söyledi. Keşke ölsem de en azından kurtulurum gibi laflarda söylüyor. :(
Abiniz ya sizi çok seviyor canı kaynıyor ya da bazı kişisel ve psikolojik sorunları var. Hocam evlenmem de ne demek? Daha ne yapacak aileniz? Abiniz çalışıyor mu? Çalışmıyorsa çalıştırın sorumluluk bilinci gelişsin. Hep anneniz babanız bakarsa hazıra alışır gelecekte sıkıntı yaşar.

Babamla arada konuşuyoruz bu konuyu. Adamın da yapacağı bir şey yok. Dövsen dövemezsin, şikayet etsen edemezsin, ne yaparsa yapsın o benim oğlum. Der ve ben anlayışla karşılarım.
Abiniz ya sizi çok seviyor canı kaynıyor ya da bazı kişisel ve psikolojik sorunları var. Hocam evlenmem de ne demek? Daha ne yapacak aileniz? Abiniz çalışıyor mu? Çalışmıyorsa çalıştırın sorumluluk bilinci gelişsin. Hep anneniz babanız bakarsa hazıra alışır gelecekte sıkıntı yaşar.
Ya sever kardeşi olduğum için. Dövseler beni gider döveni döver. Ama sinirden bunları düşünemiyorum. Bu konuyu şikayet hakkında açtım ama ben hapse girsin istiyorum da demiyorum.

Zaten 22 yaşında başladı iş yapmaya. 1 defa iş değiştirdi ve şuan künefeci de çalışıyor. İşe başladığından beri kötü alışkanlıklara başladı sigara gibi. İsteyen her insan sigara içer ama kimse abimin sigara içeceğini beklemezdi. Akrabalarım duyunca şok oldu zaten. Babam da abimin sigara içmesine çok kızıyor sürekli söylüyor ve abimde artık babamı takmıyor.

Hocam mesajlarınızın çoğunu okumadım fakat kendi tecrübe ettiğim yakınımdaki olaylardan bir kısas çıkarmam gerekirse şöyle bir açıklama yapabilirim. Öncelikle ağabeyinizin size psikolojik şiddet uyguladığını düşünüyorsanız ve çekirdek aileniz bu durumu çözemiyorsa, en yakın toplum polisliği birimine giderek şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Bunu yaparken şunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer ortaya sunulan iddialarda ve bulunan kanıtlar ailenizin bu konumda şiddeti engellemiyor durumda olduğu anlaşılırsa, aileniz büyük bir suç işliyor demektir. Ağabeyiniz size uyguladığı şiddet sebebiyle kusurlu bulunup evinizden uzaklaştırıldığı taktirde, ailenizin de kusurlu bulunup sicilinin bozulacağını bilmelisiniz. Çok aşırıya kaçıyor gibi gelebilir fakat aile ilişkileri bozuk olan kişiler bankadan hesap açma, kredi kartı ve kredi kullanma gibi işlemlerde zorluk veya iş hayatında problemlerle karşılaşacaklar. Size tavsiyem bir aile büyüğünüzle, yani dede, amca, dayı, hala gibi hatırı geçebilecek büyüklerle bu problemi çözmeye çalışmanız olacaktır.

Babamla arada konuşuyoruz bu konuyu. Adamın da yapacağı bir şey yok. Dövsen dövemezsin, şikayet etsen edemezsin, ne yaparsa yapsın o benim oğlum. Der ve ben anlayışla karşılarım.

Ya sever kardeşi olduğum için. Dövseler beni gider döveni döver. Ama sinirden bunları düşünemiyorum. Bu konuyu şikayet hakkında açtım ama ben hapse girsin istiyorum da demiyorum.

Zaten 22 yaşında başladı iş yapmaya. 1 defa iş değiştirdi ve şuan künefeci de çalışıyor. İşe başladığından beri kötü alışkanlıklara başladı sigara gibi. İsteyen her insan sigara içer ama kimse abimin sigara içeceğini beklemezdi. Akrabalarım duyunca şok oldu zaten. Babam da abimin sigara içmesine çok kızıyor sürekli söylüyor ve abimde artık babamı takmıyor.
Çalışıyor olması güzel. Sizi seviyor olmalı siz de onun anlayacağı dilden konuşun ve tamam evet gibi kısa cevaplar verin. Tartışmaya girmeyin.

Çalışıyor olması güzel. Sizi seviyor olmalı siz de onun anlayacağı dilden konuşun ve tamam evet gibi kısa cevaplar verin. Tartışmaya girmeyin.
Tartışma bu cevaplardan sonra başlıyor zaten. Abime diyorum ki "Dur oyundayım, yapma yine huzursuz olacağız" diyorum ama nafile.
@Silinen üye komik olan nedir ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı