Kardeşim çok asosyal

Hocam demek istediğiniz şeyi anladım ama herkesle arkadaş olmak çekilmez zaten. Çok arkadaşı olacağına az dostu olması daha iyi olmaz mı?

Evette hocam evde otura otura obez olur sonra yani kötü bir durum tabii ki 1-2 arkadaşı olup dışarıya çıkması normal. Ben öyleyim mesala 2-3 tane arkadaşım var ama hepsiyle eğlenebiliyorum ister oyun ister dışarıda.

Bu yaşlarda asosyal olması daha iyi değil mi? Zira yaşı her söylenene kanma yaşı.
Çok alakasız bir öneri oldu, ama yaşıtlarının sohbetlerini ne kadar anlıyor bilmiyorum, belkide kendinden küçük çocuklar ile tanıştırmalıyız

Hocam AVM'lere gitmeyi, sinemaya gitmeyi veya hiçbir sosyal aktivite için teklifte bulundunuz mu?
Arkadaşlarım oluyor getiriyoruz ablalarıyla konuşsun dertleşir diye.

Eskisinde kursa yazdırmıştık, halen devam etmekte ama orada yaşıtı çocuk olmadığını söyledi. abileri rahatsız eder diyede tembihliyoruz zaten yaklaşmasın onların yanına çok :D

İnsanları tanısın görsün ortama girsin ki tabiri caizse yırtılsın biraz sadece az dostu olması iyi bir şey fakat şu yaşta iletişim çok önemli çenesi açılsın kaynaşması lazım insanlarla.
15 yaşında, bende utanırdım kimle ne konuşabilirim bilmezdim, 16 yaşından sonra bazı gerçeklerle yüzleştim neyin ne olduğunu daha iyi anlamaya başladım onada psikolojik olarak destek olmak istiyorum hem sorumluluklarını bilsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı