Kardeşim eşyalarıma zarar veriyor

Küçüklüğünden beri birşeyleri parçalamayı seviyor ve bir sıkıntı olduğunda her zaman şiddete başvuruyor.

Konuşma ters giderse maalesef kaba kuvvet uygulamak zorunda kalacağım sinirden titriyorum.

Dövmek çözüm değildir hocam daha da hırçınlaşır. Benim kardeşimin yaşı küçük şiddete çok başvuruyor ama bir şey parçaladığını görmedim çünkü öyle öğrettim. Aslında küçükken neyse büyüyünce öyle oluyorlar. Karşına alıp artık sen çocuk değilsin bu hareketlerin sebebi nedir diye soracaksın. İnan ki konuşmak her şeyden daha iyi gelecektir. Misal siz onu dövdünüz sizden nasıl gördüyse o da aynı yolu başkası için deneyecektir.

Dövmek çözüm değildir hocam daha da hırçınlaşır. Benim kardeşimin yaşı küçük şiddete çok başvuruyor ama bir şey parçaladığını görmedim çünkü öyle öğrettim. Aslında küçükken neyse büyüyünce öyle oluyorlar. Karşına alıp artık sen çocuk değilsin bu hareketlerin sebebi nedir diye soracaksın. İnan ki konuşmak her şeyden daha iyi gelecektir. Misal siz onu dövdünüz sizden nasıl gördüyse o da aynı yolu başkası için deneyecektir.
Güzel bir çözüm.

Konuşmayı denedim pek işe yaramadı gibi. Gerekli önlemleri aldım ve birkaç eşyasına el koydum.

Umarım düzelir dediğiniz gibi.

Bir de televizyonda çukur vb. şiddet içerikli dizileri takip ediyor. Sizce bu olaya etkisi var mıdır?
Mutlaka vardır kendini kabadayı sanıyordur izletmeyin öyle şeyler. Özgüven depoluyordur bunu size karşı kullanıyordur.
Hocam öyle bir davranışla abisinden nefret edebilir.
Azcık abisine saygı duysa sevse öyle şeyler yapmaz zaten. Şımarıklığın bir dozu var.

Mutlaka vardır kendini kabadayı sanıyordur izletmeyin öyle şeyler. Özgüven depoluyordur bunu size karşı kullanıyordur.

Okulda da ufak sebeplerden kavgaya karıştığı olmuştu bayağı. İzlediği şeyleri gözetleyip, televizyonda bu programları yayınlayan kanallara şifre koyacağım çocuk modundan.

13 yaşındaki kardeşim tüm eşyalarıma zarar veriyor. Geçenlenlerde kullanmadığım ve çekmecemde duran Razer Sphex V2 mousepad'imi şeritler halinde kesip saklamış. Aynı şekilde eski mouse'umun butonlarını kırıp saklamış. Ne yapabilirim?
Ben gittiğimden beri konu dışı bölümü boşluğa düşmüş resmen.😁 Ne kadar gereksiz konular açılıyor. @SideWinder hocam haksız mıyım?

Dövme arsızlaşırsa dövmek onun için hiçbir şey ifade etmez, hani bende ateşle oynamayı severdim (hala çok severim) ama kendim hariç kimseyi yakmadım, sana tavsiyem işe gitsin kendi parası ile alsın onları bir de bak kesebiliyormu.

Yeni konular

Geri
Yukarı