Kardeşime nasıl destek olabilirim?

Yer
Malatya
Burada 7 8 ay öncesinde kardeşim 7.sınıfken konular paylaşıyordu, şu an 8. sınıf gayet iyi gidiyor sınavları falan. Dönem sonu son sınava iyi çalışıp iyi kapatmak istiyordu, gayet de çalıştı ama LGS puanlamasıyla hesapladığımızda yaklaşık 403 gibi bir puan almış, genelde 440-450 falan geliyordu elinden geleninin en iyisini yaptığını biliyorum, çocuk şu an bunalıma girdi bir sınav için kendini çok üzüyor, eve geldi girdi odasına bütün gün çıkmamış, yemek de yediremedik bitti öyle günü. Oyun oynamıyordu, ders çalışmayı hobi edinmişti tatil geliyor diye PC'sini verdik ama hiçbir şey moralini düzeltmiyor. Nasıl düzeltebilirim diye düşünüyorum hala bir burası geldi aklıma en son, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kardeşinizin böyle yapması normal değil, demek, ki korkutmuşsunuz sınavı kazanamazsan şu olur bu olur diye.
Zorlama yapmıyoruz zaten, ailem de ben de destekliyoruz br hata yapınca da öğren bir dahakine yap diyorduk.
Çocuğun bilgisayarını elinden mi almıştınız?
Kendi kararıyla bırakmıştı okul başlayınca

Belli ki zeki bir kardeşiniz var ve bilgisayar oyunları yerine dersleriyle ilgilenmeyi seviyor hoşuma gitti. Bence ona daha iyisini yapabileceğini söyleyin. Bir şeyler dikkatini dağıtmış.
Önceden aldığı puanlarla bunun arasında çok fark yok aslında var ama yok yani.
Kafasını kurcalayan bir şey var demek ki bence karşına al ve abi kardeş muhabbet edin sonuçta o senin kardeşin sen de o yollardan geçtin onunla arkadaş kanka gibi konuş.
Kafasına takılan şeyler vardır onları düşünmüştür.

Yeni konular

Geri
Yukarı