Kardeşimin Babasından Utanması

İsmail Hancı

Hectopat
Daha fazla  
Benim bir kardeşim var okula sabahları babam bırakır. Arabamız vardı sıfır onu sattık, babam turuncu bir araba aldı ucuz. Onunla bırakmaya gidince okuldan uzakta arkadaşları görmesin diye iniyormuş. Onu duyunca ben kendim utandım. Sizin görüşleriniz nedir?

Arkadaş sorunu kökten çözmek için söyledi sanki :D

Şimdikiler yokluk nedir bilmiyor malesef. Arkadaşın dediği bence bir çözüm türü. Ayakkabımın altı yırtık yağmurlu günde sabahın 6’sında okula gittiğimi bilirim. Keşke o zaman bir Murat 131 olsaydı da babam bıraksaydı beni. Hem özel olarak arabayla bırakılıyor hem de utanıyor. Sinirlendim şimdi :)

Şimdikiler yokluk nedir bilmiyor malesef. Arkadaşın dediği bence bir çözüm türü. Ayakkabımın altı yırtık yağmurlu günde sabahın 6’sında okula gittiğimi bilirim. Keşke o zaman bir Murat 131 olsaydı da babam bıraksaydı beni. Hem özel olarak arabayla bırakılıyor hem de utanıyor. Sinirlendim şimdi :)
Bu çocuğun utanmasının bir çok nedeni olabilir, yokluk ile büyüdüğünüz için üzgünüm, bende yokluğu çok iyi bilirim. Eğer kendisinin durumu diğer çocuklardan iyiyse, orada ki çocuklar onu dışlayıp alay edebilirler. O da ailesini bu yüzden dışlayabilir?

Bu çocuğun utanmasının bir çok nedeni olabilir, yokluk ile büyüdüğünüz için üzgünüm, bende yokluğu çok iyi bilirim. Eğer kendisinin durumu diğer çocuklardan iyiyse, orada ki çocuklar onu dışlayıp alay edebilirler. O da ailesini bu yüzden dışlayabilir?

Onun psikolojisini o yaşta yaşayamadığım için cevap veremeyeceğim :)

Bazı çocuklar var böyledir, bazıları da ergenliğe girer ve hala böyle davranır. Önce yokluğu bilmesi gerek. Ben yokluğu da gördüm varlığı da gördüm çok şükür, ikisini de iyi biliyorum.

Anne - babasının kıymetini anladığı zaman, geçmişte böyle yaptığı için kendisi utanır.

Abi sözü dinliyorsa bu konu ile ilgili güzel bir ders verin. Dersi alırsa aşağıdaki gibi olmaz gelecekte:

şimdi-değil-baba.jpg

Ders alırsa da hayırlı evlat olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı