Kardeşimin karşısına çıkan hacker

Arkadaşlar kardeşim Brawl Stars oynarken bir kişi hesabını ona vereceğini, e-posta'sını vererek supercell üzerinden girmesini istemiş. Kardeşim girmiş ve şahısın e-posta'sına gelen kodu vermesini istemiş. Bu kişi ise IP adresinin elinde olduğunu telefonun 10 saat 23 dakika içinde çökeceğini söylemiş. Klasik 9 yaş ayyıldız tim vakası olduğunu düşünüyorum fakat sorayım dedim.
Çok büyük ihtimalle dinamik IP kullanıyorsunuzdur. Modemi açıp kapayın IP'niz zaten değişecektir.

10 saat 23 dakika içinde çökeceğini söylemiş. Klasik 9 yaş ayyıldız tim vakası olduğunu düşünüyorum fakat sorayım dedim.
böyle süre belirttiği için bende 9 yaş ayyıldız tim olduğunu düşünüyorum ki gerçek bir hackerın 10 saat 23 dakika sonra telefonun çökecek diye belirteceğini sanmam

IP adresi ile evini de bulamaz o IP adresinde gözüken konum ISS (internet servis sağlayıcına) bağlandığın sunucunun konumudur. Hiçbir şey olmaz küfürü çek git.

Arkadaşlar kişi IP adresin elimde dediğinde kardeşim de e-posta'n elimde demiş o da e-posta sahte demiş konu kapandı sanırım.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı