Kargo ASUS'a teslim edilemedi

Hocam son gelişmelerden bahsedeyim 2 gündür onarım durumunu internetten takip edemiyordum bende aradım direkt. İşte ekranın değişim kararı alınmış olduğunu söyledi yarın tekrar aramayı düşünüyorum.
Güzel, gelişmelerin olmasına sevindim.
Yaşadığınız sorun tam olarak neydi peki?

Güzel, gelişmelerin olmasına sevindim.
Yaşadığınız sorun tam olarak neydi peki?
Hocam oyun oynarken oyundan attı ve birden ekranda çizgiler oluştu.çizgiler ekteki gibi

Dosya Ekleri

• IMG_20230606_202822.jpg
    IMG_20230606_202822.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230606_202746.jpg
    IMG_20230606_202746.jpg
    134,6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20230606_202752.jpg
    IMG_20230606_202752.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20230606_202115.jpg
    IMG_20230606_202115.jpg
    195,1 KB · Görüntüleme: 26
Hocam oyun oynarken oyundan attı ve birden ekranda çizgiler oluştu.çizgiler ekteki gibi
Çok ilginçmiş hocam. Oyundan atmasıyla panelin kendi kendine hasar alması enteresan. Umarım görüntüyü çizgili veren GPU değildir (GPU'nun hasar alması sonucu), yoksa panel değişiminin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Harici bir ekrana bağlayıp test ettiniz mi?

Çok ilginçmiş hocam. Oyundan atmasıyla panelin kendi kendine hasar alması enteresan. Umarım görüntüyü çizgili veren GPU değildir (GPU'nun hasar alması sonucu), yoksa panel değişiminin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Harici bir ekrana bağlayıp test ettiniz mi?

Hocam denemek istedim ancak harici ekrana takacak kablo vs yanımda yoktu. Daha önce de bir kez oldu ama 5 sn de vs geçmişti. Bir de hocam panel ile alakalı olduğunu şu yüzden düşünüyorum MUX ile sadece 4060 ve sadece Intel'i kullandım o şekilde de devam etmişti. Ekran kartı ile ilgili olmadığını bu şekilde deneyince düşündüm sizce de bundan dolayı ekran ile alakalı değil mi?

Hocam denemek istedim ancak harici ekrana takacak kablo vs yanımda yoktu. Daha önce de bir kez oldu ama 5 sn de vs geçmişti. Bir de hocam panel ile alakalı olduğunu şu yüzden düşünüyorum MUX ile sadece 4060 ve sadece Intel'i kullandım o şekilde de devam etmişti. Ekran kartı ile ilgili olmadığını bu şekilde deneyince düşündüm sizce de bundan dolayı ekran ile alakalı değil mi?
Anladım, MUX güzel fikirmiş.
Beni aşar hocam, panele kendi kendine ne olmuş olabileceğine dair hiçbir fikrim yok.

Beni aşar hocam, panele kendi kendine ne olmuş olabileceğine dair hiçbir fikrim yok.

Bende tam anlamadım hocam artık teknoloji şans işidir sözüne bağlamaktan başka hiçbir şey diyemiyorum. Umarım en yakın zamanda düzelir ve geri gönderirler. Ben size sonrasında gelişme olduğunda yazarım.

Hocam şu an cihaz onarımını sorguladığımda dayanıklılık testi yapılıyor diyor. Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Bilemiyorum, bir tür test aşaması olmalı hocam. Bir video oynatırken uzun süre açık bırakılıyordur belki.
Bilgisayarınızın tam modeli nedir?

G614JV-N3157 tam modeli bu hocam.

Benim de 2021 yılında aldığım ASUS ROG laptop, birkaç haftanın ardından FPS drop vermeye başlamıştı ve servise verdikten kısa süre sonra para iadesi yapılmıştı.
Şu an kullandığım yeni ROG anakartımda da bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Sanırım teknoloji ilerledikçe sıkıntılar da artıyor.

Benim de 2021 yılında aldığım ASUS ROG laptop, birkaç haftanın ardından FPS düşmesi vermeye başlamıştı ve servise verdikten kısa süre sonra para iadesi yapılmıştı.

Kesinlikle hocam.

Benim de 2021 yılında aldığım ASUS ROG laptop, birkaç haftanın ardından FPS düşmesi vermeye başlamıştı ve servise verdikten kısa süre sonra para iadesi yapılmıştı.

Hocam bilgisayar artık onarım tamamlandı olarak gözüküyor yakında kargolarlar artık.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230617_171329_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20230617_171329_com.huawei.browser.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı