Kargo firmasını nereye şikayet edebilirim?

AssassinSlayer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gemi Makine işletme mühendisliği öğrencisi
Merhaba, ayın 19'unda Vodafone'dan TT'ye geçiş yaptım saat 12 sularında öğlen 3 gibi de kargoya verdiler. Kargoya verdikleri şirketi hiç duymamıştım agt isimli bir şirket önce aldırış etmedim çünkü internet sitelerinde aynı gün ya da ertesi gün teslimat yazıyordu, özel bir şirket olup belirli yerlere çalıştığını düşünündüm. 3 gün sonra aradığımda telesekreter bana kuryede olduğunu söyledi, müşteri temsilcisi ise daha olduğum ilçeye ulaşıyor. Yolda dediler, bunu 3 gün boyunca söylediler tabii. Her aradığım gün tartıştık çünkü Vodafone'a kullandığım gün kadar para ödicektim ekstra zaten müşteri temsilciliğinde de 1 kişi çalışıyor. Herhalde her aradığımda aynı kişiye düştüm, çünkü geçen gün konuşurken kargonuz hakkında yasal işlem başlatıldı dedi. Bu ne oluyor ve bu firmayı nereye şikayet edebilirim?

Merhaba, ayın 19'unda Vodafone'dan TT'ye geçiş yaptım saat 12 sularında öğlen 3 gibi de kargoya verdiler. Kargoya verdikleri şirketi hiç duymamıştım agt isimli bir şirket önce aldırış etmedim çünkü internet sitelerinde aynı gün ya da ertesi gün teslimat yazıyordu, özel bir şirket olup belirli yerlere çalıştığını düşünündüm. 3 gün sonra aradığımda telesekreter bana kuryede olduğunu söyledi, müşteri temsilcisi ise daha olduğum ilçeye ulaşıyor. Yolda dediler, bunu 3 gün boyunca söylediler tabii. Her aradığım gün tartıştık çünkü Vodafone'a kullandığım gün kadar para ödicektim ekstra zaten müşteri temsilciliğinde de 1 kişi çalışıyor. Herhalde her aradığımda aynı kişiye düştüm, çünkü geçen gün konuşurken kargonuz hakkında yasal işlem başlatıldı dedi. Bu ne oluyor ve bu firmayı nereye şikayet edebilirim?
Olayı tam anlamadım ama Cimer'e şikayette bulunun.

Kargom gelmedi diyorsanız; mevzuat gereği, gerekli maddeler kapsamında vatandaşlar, ilgili kargo firması ile iletişime geçtikten sonra hala sorun yaşıyorsa yaşadığı sorunu belirterek; elinizdeki bilgi ve evraklarla ilgili bakanlık olan Ulaştırma Bakanlığına ya da bölge müdürlüklerine şikâyet edebilirsiniz. Kargo şirketlerinin geç teslim ettiği ve bu nedenle ayıplı mal kapsamında değerlendirilebilecek kargonuzun teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Mobil imza veya elektronik imza ile imzalanması suretiyle yapılır.

İnternette böyle yazıyor

AGT baş belası, kardeşim için Papara Card sipariş etmiştim, 20 gün gelmediler, 21. gün iade oluşturmuşlar utanmazlar. Şikayet ettim AGT yi, para cezası yemiş.

Mahkemeye.

Geri
Yukarı