Kargo geldiğinde ne yapılmalı?

Lynoxthismisha

Hectopat
Merhaba, 1 gün önce internetten kulaklık siparişi verdim. Kargo ne zaman elime ulaşır, bilmiyorum. Bu konuda deneyimli değilim. Kargo ilk geldiğinde ne yapmam gerekir? İyi günler.

N11, Gittigidiyor gibi sitelerden aldıysan ürünü inceleyip bir hata var mı diye baktıktan sonra satıcıya paranın geçmesi için onaylaman gerekir. Hata varsa aynı site üzerinden iade talebi oluşturup iade edebilirsin. Kulaklıklar zaten hijyen gereği iade olmuyor ama fabrika hatası vs. varsa o şekilde olur.

Kargonuzu alıp eğer ödemeliyse ücretini ödeyip teslim alabilirsiniz diye düşünüyorum. Farklı kargo alma yöntemleri varsada ben bilmiyorum.

Merhaba, 1 gün önce internetten kulaklık siparişi verdim. Kargo ne zaman elime ulaşır, bilmiyorum. Bu konuda deneyimli değilim. Kargo ilk geldiğinde ne yapmam gerekir? İyi günler.

Eğer kutu ezilmiş(ama çok) veya ıslanmış ise kargocuya tutanak tutturun eğer bir sorun yok ise eldiven ile kutusunu açın. Hayırlı olsun.

Kırılacak bir şey varsa dikkatli ol ve kargoyu kolonya ile sil

"Kargoya bakabilir miyim" diyip kargocunun gozunun onunde kargonu acip dogru urun olup olmadigini dogrulayip geri gonderebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı