Kargo nasıl verilir?

quickLAT

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Sahibinden'den Param Güvende ile satış yapacağım ve ürünü alıcıya kargolamam lazım, bunun için hangi adımları izlemeliyim? Satmadan önce ekran kartının videosunu, üzerindeki numaraları vs. ve kargolarken videoya ve fotoğraf olarak çekeceğim, başka tavsiyeniz var ise o da olur.

Merhaba, Sahibinden'den Param Güvende ile satış yapacağım ve ürünü alıcıya kargolamam lazım, bunun için hangi adımları izlemeliyim? Satmadan önce ekran kartının videosunu, üzerindeki numaraları vs. ve kargolarken videoya ve fotoğraf olarak çekeceğim, başka tavsiyeniz var ise o da olur.

Evet koyarken detaylıca video cekmelisiniz ve özenle paketleyin kargo dağıtım yerlerinde us uste ozensizce istifleniyorlar dikkat etmelisiniz
Kargoyu paketleyin kargo şubesine gidin verin adresini verin gidicegi yerin parayı ödeyin(öyle sanırsam) çıkın ama kapıdan gelip alma seçeneğini secseymissiniz keşke 1 gün sonrayi bile secebiliyorsunuz.

Evet koyarken detaylıca video cekmelisiniz ve özenle paketleyin kargo dağıtım yerlerinde us uste ozensizce istifleniyorlar dikkat etmelisiniz.
Kargoyu paketleyin kargo şubesine gidin verin adresini verin gidicegi yerin parayı ödeyin(öyle sanırsam) çıkın ama kapıdan gelip alma seçeneğini secseymissiniz keşke 1 gün sonrayi bile secebiliyorsunuz.

Param Güvende sisteminde kargo parası ödemiyorsun ayrıca kimse gelip kapıdan almıyor.

Evet koyarken detaylıca video cekmelisiniz ve özenle paketleyin kargo dağıtım yerlerinde us uste ozensizce istifleniyorlar dikkat etmelisiniz

Sonda dediğiniz şeyi unutmuşum, duymuştum ama böyle bir şey var ise mesela yarına seçebiliyor muyum, yani yarın kapıdan gelip kargoyu alabiliyor mu kurye? Veya nasıl ise. Bu arada 18 yaş altıyım, kargolayabilirim değil mi? Bu arada kişinin adresini vs. almalı mıyım şu an? İnternetten baktığım doğru ise kargo göndermek için sadece kimlik vs. lazım, 18 yaş altı gönderebilirmiş galiba.

Param Güvende sisteminde kargo parası ödemiyorsun ayrıca kimse gelip kapıdan almıyor.

Param Güvende ile hiç ürün satmadim fakat insanların başına gelenleri duydum işlemci yollayip bozuk islemciyle değiştirip geri yollayan adamı falan. Dolap ta çok satış yaptım hepsinde geldiler kapından aldılar kargo parası da kazancimdan düştü ben normal bir kargo olarak tarif ettim Param Güvende'nin özelliklerini bilmiyorum.

Param Güvende ile hiç ürün satmadim fakat insanların başına gelenleri duydum işlemci yollayip bozuk islemciyle değiştirip geri yollayan adamı falan. Dolap ta çok satış yaptım hepsinde geldiler kapından aldılar kargo parası da kazancimdan düştü ben normal bir kargo olarak tarif ettim Param Güvende'nin özelliklerini bilmiyorum.

Hocam aslında göndereceğim ürün öyle çok fiyatlı bir şey değil ve boşta duran bi üründü, yani dolandırsa da kişi pek takmayabilirim, ama tabii ki böyle bir şey yapmasa daha iyi olabilirdi falan diyebilirim.

Sonda dediğiniz şeyi unutmuşum, duymuştum ama böyle bir şey var ise mesela yarına seçebiliyor muyum, yani yarın kapıdan gelip kargoyu alabiliyor mu kurye? Veya nasıl ise. Bu arada 18 yaş altıyım, kargolayabilirim değil mi? Bu arada kişinin adresini vs. alınır mı? Şu an? İnternetten baktığım doğru ise kargo göndermek için sadece kimlik vs. lazım, 18 yaş altı gönderebilirmiş galiba.

Arkadaşın dediği gibi sahibindende o özellik yok galiba kapıdan gelip alma fakat kargoyu istediğin gibi yollayabilirsin, şöyle düşünürsek hiçbir uygulama aracılığı ile değil bir tanidigina kargo gönderiyorsun başka şehirdeki orada adres isterler fakat sahibinden de nasıl işlediğini bilmiyorum büyük ihtimalle anlatmışlardır ya da bir yerde yaziyordur nasıl yapilacagi.

Hocam aslında göndereceğim ürün öyle çok fiyatlı bir şey değil ve boşta duran bir üründü, yani dolandırsa da kişi pek takmayabilirim, ama tabii ki böyle bir şey yapmasa daha iyi olabilirdi falan diyebilirim.

Dolapta bir kargo kodu veriyorlar o kodu kargocu gelince kargocuya veriyorsun hiç adres falan vermene gerek kalmıyor oradan her şeyi görüyorlar hızlıca bitiyor is.

Doğru böyle şeyler çok oluyor.

Nasıl oldu bilmiyorum ama alıcı ile mesajlaştıktan sonra Sahibinden'den bildirim geldi ve şu şekilde bi yer.

1682458209530.png

Sanırım anladığım kadarıyla buradan satışı onaylaya tıklayacağım ve 2 Mayıs'a kadar kargoya vermem lazım? Oradan da sanırım alıcının ürünü alınca onaylaması lazım. Doğru mu bilen var mı acaba?
Sahibinden sitesinde de şöyle bir bilgi buldum.

1682458344980.png

Kaynak: https://yardim.sahibinden.com/hc/tr/articles/360020588459-Satılan-Ürünün-Kargo-Süreci-Nasıl-İşliyor-

Kargo yerini tam anlayamadım ama sanırım ben gidip vereceğim PTT'ye falan.

Sanırım dediğim gibi, Param Güvende yerine gidince Sahibinden uygulamasında şöyle biyer geldi.

1682458564879.png

Belki birinin işine yarar diye yazıyorum.

Nasıl oldu bilmiyorum ama alıcı ile mesajlaştıktan sonra Sahibinden'den bildirim geldi ve şu şekilde bir yer.

Eki Görüntüle 1755000

Sanırım anladığım kadarıyla buradan satışı onaylaya tıklayacağım ve 2 Mayıs'a kadar kargoya vermem lazım? Oradan da sanırım alıcının ürünü alınca onaylaması lazım. Doğru mu bilen var mı acaba?
Sahibinden sitesinde de şöyle bir bilgi buldum.

Eki Görüntüle 1755006

Kaynak: https://yardim.sahibinden.com/hc/tr/articles/360020588459-Satılan-Ürünün-Kargo-Süreci-Nasıl-İşliyor-

Kargo yerini tam anlayamadım ama sanırım ben gidip vereceğim PTT'ye falan.

Sanırım dediğim gibi, Param Güvende yerine gidince sahibinden uygulamasında şöyle bir yer geldi.

Eki Görüntüle 1755013

Belki birinin işine yarar diye yazıyorum.

Evet büyük ihtimalle kod vermiştir ve o kodu girince para vermenize gerek kalmayacaktır. Ama keşke kapıya gelme hizmeti ekleselermiş dolapta 8 lira kapıya gelme ücreti makul bir fiyat.

Yeni konular

Geri
Yukarı