Kargoda kaybolan RTX 4090 için ne yapılabilir?

yumurtaa

Decapat
Daha fazla  
İsmini vermek istemediğim bir kargo firması ve PC parçası satan firmadan RTX 4090 aldım fakat 20 gündür ortada kargo yok. En son 17 gün önce İstanbul ana dağıtım merkezinden çıkış yaptı olarak gözüküyor, ondan sonra hiçbir hareket olmadı. Firma para iadesi yapalım diyor ama kartı nispeten ucuza almıştım güncel satış fiyatının 15 bin altı iade edilecek. Biraz zor bulunan, stok olmayan ve saçma fiyatlara satılan bir kart(RTX 4090 ROG). Kargo firmasıyla da görüşüldü, işlemler başlatıldı. Başka ne tür bir yol izlenebilir?

Bence bilerek yapiyorlar.
Ben media markta yaşamıştım, tablet bakıyordum. Sitede bir anda baktığım ürün çok ucuza düştü. Normal Indirimli fiyatindan bile ucuza.
Hemen satin aldık. Bi iki gün sonra bize mail attılar. Ürünü gönderemiyeceklerini, sitenin o an sorun olduğunu söylediler. Para iadesi göndereceklerini söylediler. Bizde eğer gelmezse dava edeceğimizi söyledik. Gönderdiler.
Bence dava et.

O firmanın sorumluluğunda kargo teslim almadıysanız aynı ROG kartı göndermek zorundalar. Ali cengiz oyunu dönüyor bence mahkemeye gidin.
Firmanın kelek yapacağını sanmıyorum ya. Çalıştığım firmaya sürekli PC parçaları temin ettiğimiz bir yer. Orada çalışan bazı arkadaşlarla birebir irtibatım da var. Zaten kargo hareket ettikten sonra kaybolmuş. Kargoya verilip geri çekme durumu yok. Avcılar kargo şubesinde kargoya verildi olarak gözüküyor. Ertesi gün transfer aşamasında diye gözüküyor. Sonrasında da genel merkeze ulaştı diye yazıyor. Ondan sonrası yok. Satın aldığım yer amazon, trendyol, n11 gibi bütün kanallarda satış yapıyor hiç birinde stok yok. Ben 47 bine almıştım şu an farklı yerlerde 60 bin ve 65 bine satılıyor. 47 Bin fatura tutarını iade edelim dediler.

Firmanın kelek yapacağını sanmıyorum ya. Çalıştığım firmaya sürekli PC parçaları temin ettiğimiz bir yer. Orada çalışan bazı arkadaşlarla birebir irtibatım da var. Zaten kargo hareket ettikten sonra kaybolmuş. Kargoya verilip geri çekme durumu yok. Avcılar kargo şubesinde kargoya verildi olarak gözüküyor. Ertesi gün transfer aşamasında diye gözüküyor. Sonrasında da genel merkeze ulaştı diye yazıyor. Ondan sonrası yok. Satın aldığım yer Amazon, Trendyol, N11 gibi bütün kanallarda satış yapıyor hiçbirinde stok yok. Ben 47 bine almıştım şu an farklı yerlerde 60 bin ve 65 bine satılıyor. 47 bin fatura tutarını iade edelim dediler.

Bu devirde babama bile güvenmem öyle söyleyeyim. İade almak veya ürünü istemek sizin elinizde iş mahkemeye varırsa paşa paşa yeniden göndermek zorundalar aynı ürünü aynı fiyata.

Uzun uğraşlarımız ve ısrarlarımız sonucu kart Adana'da bir tane şubede ortaya çıktı. Kart birisine gitmiş, adam kutuyu açmış ne olduğunu bile anlamamış yanlış diye geri vermiş. Ben firmadan paramı geri aldım, firma tekrar aynı fiyattan satalım diyor alsam mı sizce? Heves falan kalmadı. Bu sefer firmanın ofisine gidip alırım ama bu şanssızlığımın üstüne kartta bir de coil whine çıkar.

Kargoda kaybolmuşsa bunun sorumlusu kargo firması. Tutanak tutturulmalı. Ayrıca firma para iadesi yerine aynı ürünü yeniden göndermeli. Her ihtimale karşı Tüketici Hakem Heyeti'ne durumu bildiren bir rapor yazın.

Geri
Yukarı