Kariyer alanı için tavsiye

whitzh

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım (2024 Şubatta 17 olacağım). Meslek lisesinde büro yönetimi ve asistanlığı okuyorum ve son sınıfım. Derslerden çok geriyim sayısal konular 9.sınıftan sonra yok, fizikten gram anlayamıyorum matematik de aynı şekilde ama sözel derslere kafam daha yatkın ve dil öğrenme anlama konusunda çok iyiyim. İngilizcem iyi ve İngilizce olsun diğer diller olsun seviyorum, bunların yanı sıra bilgisayara da yatkınlığım var. Bilgisayardan kodlama yazılım falan öğrenebilirim ama yazılım mühendisliği için de sayısal bölümü seçmem gerekiyor sanırsam, KPSS sınavına girsem herkes torpil var diyor. Devlette tanıdığım kimse yok, futbola çok büyük hobim ve ilgim var fakat sakatlandığım için futbol oynamam yasak. Babam panocu, panolardan elektrikten az da olsa anlıyorum. 2D çizim yapabilecek AutoCAD bilgim var, sizce babamın mesleğinden devam mı etmeliyim? AutoCAD konusunda kendimi mi geliştirmeliyim? Dil konusunda ya da yukarıda yazdığım herhangi bir şey de bana bir tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayisal alanda geriyse yazilim tarafina hic bulasma derim. Bilgisayara ilgi != kodlamaya ilgi zaten ikisi bambaska bir alan. Ancak tasarima ilgin varsa UI/UX designer falan olabilirsin. Ben senin yerinde olsam ya dil bolumu okur konsolosluklarda ise girmeye calisirdim ya da baba meslegini devam ettirirdim. Senin ilgi alanina kalmis tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı