Kariyer planim mantıklı mı?

Haklısınız acaba vazgecsemmi diye düşünüyorum oto tamir değerlenecek iyi hoş ama yaşımın cok geçtiğini düşünüyorum kendi babam 10 yasinda başlamıştı bu işlere.

Yaşın geç değil, eli takım tutan 17 yaşında bana 5 tane insan bulamazsın. Matbaa hayatıma 16 yaşında başladım ve şu an 26 yaşındayım.

Asgari ücretin neredeyse iki katına yakın bir para alıyorum, Matbaa'da bölüm değiştirirsem bu miktar artar ve azalır.

Kendine uygun güzel bir meslek bul ve ona odaklan, okumak iyi ve güzeldir, insan kendini geliştirir ama tanıdığım ustaların çoğu ilk okul mezunu ve birçok önemli alandan mezun insanlardan çok daha fazla para kazanıyorlar çünkü talep arzı karşılayamıyor.

Yaşın geç değil, eli takım tutan 17 yaşında bana 5 tane insan bulamazsın. Matbaa hayatıma 16 yaşında başladım ve şu an 26 yaşındayım.

Asgari ücretin neredeyse iki katına yakın bir para alıyorum, Matbaa'da bölüm değiştirirsem bu miktar artar ve azalır.

Kendine uygun güzel bir meslek bul ve ona odaklan, okumak iyi ve güzeldir, insan kendini geliştirir ama tanıdığım ustaların çoğu ilk okul mezunu ve birçok önemli alandan mezun insanlardan çok daha fazla para kazanıyorlar çünkü talep arzı karşılayamıyor.

Sanırım ben yoluma devam edeceğim illa oyun sektörü diye kendimi sınırlandırmamalıyım istikrarlı ve disipli çalışacağım özellikle okul derslerime odaklanacağım.

Haklısınız acaba vazgecsemmi diye düşünüyorum oto tamir değerlenecek iyi hoş ama yaşımın cok geçtiğini düşünüyorum kendi babam 10 yasinda başlamıştı bu işlere.

Ben de kısa süre önce sana saydığım nedenlerden ötürü vazgeçtim şu an hemşirelik düşünüyorum çünkü sağlık bölümünü okuyunca işsiz kalma gibi bir durumun olmuyor. Ve şu an çoğu diğer mesleklerin ataması yok zaten.

Nasıl ki bugün her yer ekonomi iktisat mezunu kaynıyorsa 4 sene sonra hatta daha erken zamanda ortalık yazılımcı kaynayacak; yazılım programlama da sıradan bir iş haline gelecektir. Tabiiki de sektördeki gelişmeleri takip edenler ve fırsatları önceden farkedenler kazanacaktır.

Selam dostlar, bir konu hakkında konuşmak istiyordum.

Öncelikle Kocaeli'de yaşıyorum. 17 yasindayım. 12. sınıfa geçtim.

Hedef olarak Kocaeli üniversite bilgisayar müh.

Oyun programlama düşünüyorum, bu yaz C# eğitimini başladım ve Unity öğrenmeye çalışacağım.
Çocukluğumdan beri bilgisayarla içli dışlı olduğum için bunu düşünüyordum ama son zamanlarda kafam karışmaya başladı.

Oyun sektörüne girmek istiyorum ama görüyorum ki yaşıtlarımda çoğu böyle düşünüyor ve diyorum ki ileride bu sektör yoğun olacağından yapamayacağımı düşünüyorum, onun yerine başka dallar da var onlari da değerlendirip gozlemleyecegim. Sizin bana bir tavsiyeniz var midir? Tartışıp konuşmak istiyorum.

Ben oyun sökteründe 1 sene çalıştım. Maalesef belli düzeyde bilgi aşamasına gelene kadar düşük maaş veriyorlar. Unity üzerinde ücretsiz eğitimler var İngilizce. Basit bir ingilizceniz varsa cok rahat takip edip, alanı sevip sevmiyeceğinize karar verebilirsiniz. Ama oyun söktöründe batan startuplar olabiliyor. Maaşınızı bazen alamıyabiliyorsunuz. Nadirde olsa.

Geri
Yukarı