Karlı havada lastiklerin havasını indirme

Tamamen indirildiği zaman olur o içe doğru göçme.

Fakat lastiğin sadece havasını azaltarak yere daha çok dikenin temas etmesi bir gerçektir.

tire-inflation2.gif

Bu resimde zaten az havası indirilmiş, tamamen indirilmiş ve tam dolu lastiğin resimleri var.

Sevgili kardeşim , hiç buz pateni yaptınmı ? buzun üstündeki su sayesinde kayarsın , biraz daha günlük hayattan örnek verirsek , banyodaki fayansta yürüdügünde degil , ıslak fayans üstünde yürüdügünde düşüp kafanı yararsın. Önemli olan karı eritmek degildir. Kara tutunmaktır ,evet yüzey alanı önemli ne kadar daha fazla olursa sürtünmesine o denle degişir(lastik ebatlarını degiştirerek). Bu işte en garantisi palettir :) mesale tank yada ekskavatör 10-15 senelik araç hayatımda bugune kadar kaydıgını görmedim :D

Eksavatörde kayar. Paletli tüm araçların kaydığı gibi.
Arazi araçları hobimdir. Çevremde bir çok arazi aracı var ve bende de var, her koşul için geliştirip modifiye ediyoruz.
Kar eritme tabiri kullanan ilk defa seni gördüm. :D
Karı ya yararız, ya üstünden geçeriz.
Ben seni anlamadım, inik lastik daha mı zor tutunur diyorsun? hangi zeminde? hangi şartlarda?

Resimdeki benim aracım, araçta at tip lastik mevcut, %60 asfatl %40 arazi, kar ve kumda oldukca başarılı bir lastikdir, goodyear wrangler at/r.
Karın altı sert çamur, burada lastiklerin havası tam olmak zorunda, daha aşşağılarda 1 metreye yaklaşan kar ve balçık kıvamlı çamur vardı, mecburen lastik havalarını indirmek zorunda kaldık. Yoksa araç karı yararak çok çabuk batıyordu.
Zorlayıcı bir etap olduğu için fotoğraf yok, araba ile uğraştık zaten.

Grnt008.jpg

Grnt020.jpg

Grnt02101.jpg

Grnt02201.jpg

Grnt02401.jpg

Grnt025.jpg

Erzincanda istihikamcılar panel köprü yaptılar. Eksvatörler 10 gün ve dağda her yeri dolaştı. Ne kaydığını gördüm, ne zıpladıgını. Erzurumda tank taburunun egitim - tatbikati vardi uzaktan izledim. Adamlar kar içinde giderken ateş açtı. Hepside görevlerini başarı ile ifa etti ve tankta kıpırdamanma bile olmadı. Yerinde sallandı. Benim önerim şu ki üreticinin istediği lastik basıncında olmak ama bu zeminin extream degişmelerinde lastik basıclarınıda degiştirebilirsiniz. Bu arada karın altı neden çamur oluyor ?

erzincanda istihikamcılar panel köprü yaptılar eksvatörler 10 gün ve dağda her yeri dolaştı ne kaydığını gördüm, ne zıpladıgını . Erzurumda tank taburunun egitim - tatbikati vardi uzaktan izledim , adamlar kar içinde giderken ateş açtı . Hepside görevlerini başarı ile ifa etti , ve tankta kıpırdamanma bile olmadı yerinde sallandı . benim önerim şu ki üreticinin istediği lastik basıncında olmak ama bu zeminin extream degişmelerinde lastik basıclarınıda degiştirebilirsiniz. .Bu arada karın altı neden çamur oluyor ?

Siz görmediniz diye kaymayacak diye bir şey yok. Adnan Şenses'in öldüğünü de görmediniz ama öldü. Sırf tartışma ortamı olsun diye yazmayın, rica ediyorum, hayatda görmediğiniz işitmediğiniz duymadığınız onlarca şey var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örnek olarak bu videoyu koydum. Kar yağdığında yanıma gelirsiniz, harfiyat işi yapan arkadaşımın yanına gideriz görürsünüz paletli dozer nasıl kayar.

Zemin toprak olduğu için ve öncesinde de yağmur yağdığı için karın altı çamur oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam kral kardeş, sen her şeyi herkezden daha iyi biliyorsun.
Kar yağarda inşallah gelirsin görürsün 15 ile 25 derece arası eğimden inebiliyormu paletli araçlar. Kepçe yardımsız inenini görmedim, sen gördüysen/görürsen video çek benide aydınlat.
İlk kar'da bekliyorum yanıma. 532-362-52-85 numaram. Telefonuna kaydet, kar yağınca ara beni.
Kontrol dışı kayıyormu kaymıyormu gözünle gör.

Bence tamamen yanlış bir uygulama. Aksine lastik havasını artırıp dişli olan orta kısmın zemine daha çok ve sağlam temasını sağlamak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı