Karmaşık tuşları olmayan oyun klavyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Klavyeme laf ettirmem. Klavyem Hewlett Packard 93 model bir klavyedir. Tuşları çıkık olması hangi tusa bastığını hissedebiliyorsun.Yazımı çok rahat. 100Tl'lik klavyelere bin basar valla. :D
7l97j.jpg

Birde 160 tl'lik mousun özelliği var tamam ama turnuvaya katılmıyorsun. Azıcık daha tepki süresi iyi olsun diye o parayı vermeye deymez.

İlk başta bende sağ sola götürüyor diye düşünüyordum :D

Ama burada öğrendim ki çok şey fark ediyor :D

Senin 5 TL ye aldığın farenin girişi USB değil ve şuan taksan tekrar reset atman gerekecek. Ama 160 TL lik fareyi takınca anında kullanabileceksin.

Daha hassas olur ve daha hızlı tepki verir. Savaş oyunlarında bu çok önemlidir.

Düşmanın uzakta ve elinde sniper var ve tam kafadan indirmen gerekiyor ama düşman sürekli hareket ediyor diye düşün. O 5 TL lik fare ilemi zorlanırsın yoksa 160 TL lik fareyle mi ?

Ayrıca göz zevki denilen de bir şey var. Senin klavye dümdüz beyaz ve içinde yuvarlak bir top olan bir faredir.
Ama 160 TL lik bir oyun faresini tuttuğunda sana daha şefkatli gelir :D Daha güzeldir.

Bende 7 senelik klavye 10 tl likte bi usb mause var. Oyunlarda öle cok bişi fark etmiyor. O senin hassasiyetine baglı aletine degil. Yoksa x7 ile oynıyan ne kazmalar var. Cod4 cok oynarım ben. Bi sürü kişide iyi klavye + mause vardır. Hiç te bi fark olmaz. O farkı sen yaratabiliyon mu, o önemli. Alet ne kadar hassas olursa olsun. Ayrıca suanki mause'un hassasiyet ayarını arttırıpta aynı etkiyi saglıyabilrsin. Göz zevki felan onlara bişey diyemem, ama diger dediklerine katılmıyorum ....

Arkadaşlar bütçe biraz az olduğu için standart bir klavye ve en ucuzundan yüksek dpi mouse almayı düşündüm.Olabilir mi? Ne önerirsiniz?

Logitech Mouse'um bir anda bozulunca ve internette aynı sorunu birçok kişinin yaşadığını okuyunca pek güvenim kalmadı Logitech'e. Ama Microsoft Klayve Mouse setleri güzel. Bir tane vardı bende biraz büyüktü ama hızlı yazım için gayet uygundu. A4 Tech'in çok eskiden bir klavyesini kullanmıştım yenileri nasıl bilmiyorum şimdikiler kötü olabilir ama mouse olarak evde XG-760 Mouse var. Oyunlarda sorun çıkartmadı. Çift ateş etme tuşu da var üzerinde. 3200 Dpi. Fena değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 7 senelik klavye 10 tl likte bi usb mause var. Oyunlarda öle cok bişi fark etmiyor. O senin hassasiyetine baglı aletine degil. Yoksa x7 ile oynıyan ne kazmalar var. Cod4 cok oynarım ben. Bi sürü kişide iyi klavye + mause vardır. Hiç te bi fark olmaz. O farkı sen yaratabiliyon mu, o önemli. Alet ne kadar hassas olursa olsun. Ayrıca suanki mause'un hassasiyet ayarını arttırıpta aynı etkiyi saglıyabilrsin. Göz zevki felan onlara bişey diyemem, ama diger dediklerine katılmıyorum ....

Sen hele 160 TL lik bir fareyi tut bak bakalım birdaha bırakabiliyor musun .

Kendi sistemlerinizi ve memnuniyetinizi de yazarsanız sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı