Karnım sürekli ağrıyor

Mert_o7

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 haftayı geçmiş olabilir belki. Her tuvaletin geldiğinde direkt saniyesinde karnım ağrımaya başlıyor tuvalet ihtiyacımı giderdiğimde de bazen gidiyor bazen gitmiyor belli olmuyor. Gitmediği zaman çok uzun süre devam ediyor ve tuvaletimi tutmakta zorlanıyorum ne yapabilirim? Ve neden olabilir?

Arkadaşlar 1 haftayı geçmiş olabilir belki. Her tuvaletin geldiğinde direkt saniyesinde karnım ağrımaya başlıyor tuvalet ihtiyacımı giderdiğimde de bazen gidiyor bazen gitmiyor belli olmuyor. Gitmediği zaman çok uzun süre devam ediyor ve tuvaletimi tutmakta zorlanıyorum ne yapabilirim? Ve neden olabilir?

Tetkik ve teşhisini bir uzmandan almak dışında buradan sıradanlaşmış tavsiyeler alabilirsiniz hocam, durum ciddiye binmeden bir aile hekimine gitmenizi tavsiye ediyorum.

Daha detaylı anemnez, biyokimyasal analizler ve görüntüleme yöntemleriyle yorumlamak gerekir. Burada tahmin edebilirim ama hastayı da endişelendirmek istemem. Çiş geldiğinde kasık ağrısı; idrar yolu enfeksiyonunu, mesane iltihabı akıllara geliyor. Dışkıdaki ağrılarda; fistül, kolon ülseri gibi şüpheler oluşur. Altından çok ciddi bir hastalık çıkacağını düşünmüyorum. Çok geçmiş olsun.

Geri
Yukarı