Karpersky kötü amaçlı yazılım tespit etti

Arkadaşla karpersky ile bilgisayarımı taradığımda kötü amaçlı yazılım tespit edildi. Ben de bilgisayarı sıfırlardım ve Gmail şifremi değiştirdim ve 2 adımlı doğrulamayı aktive ettim. Ek yapmam gereken birşey var mı?

Burakzyd

Picopat
Yer
Türkiye
Arkadaşla Kaspersky ile bilgisayarımı taradığımda kötü amaçlı yazılım tespit edildi. Ben de bilgisayarı sıfırlardım ve Gmail şifremi değiştirdim ve 2 adımlı doğrulamayı aktive ettim. Ek yapmam gereken bir şey var mı?

Girdiğin bilgileri değiştirmen yeterli olacaktır ve bilgisayarınızda Malwarebytes bulunsun haftada 1 taratın.

Crownguard

Picopat
Makaleler
1
Temiz kurulum yapmadım sadece ayarlardan sıfırladım.
Daha tarama bitmediğinden kaldırmadı galiba.
Kötü amaçlı yazılım gördüğünüzde hemen sıfırladınız mı? Kaldırmasını bekleseydiniz keşke. Çünkü sıfırlama çözüm olmayabiliyor. Tekrar taratmanız iyi olur. Çünkü silinip silinmediğini kesin olarak bilmiyoruz.

rolF

Picopat
Arkadaşla Kaspersky ile bilgisayarımı taradığımda kötü amaçlı yazılım tespit edildi. Ben de bilgisayarı sıfırlardım ve Gmail şifremi değiştirdim ve 2 adımlı doğrulamayı aktive ettim. Ek yapmam gereken bir şey var mı?

Tekrar Kaspersky yükleyip taratın büyük ihtimal düzelmiştir. Virüs bulunduğunda hemen sıfırlamanıza gerek yok. Kaspersky zaten virüsü temizler.

Yukarı