Karşı apartmanımda fiber internet var ancak bende yok!

Madic2020

Kilopat
Daha fazla  
İki tane sorum var
1-)İnternetten altyapı sorguladığım zaman karşı apartmana 85 Mbps hız veriyor ancak kendi apartman numaramı girdiğim zaman 15 Mbps veriyor. İkimizde aynı bölgede olduğumuzdan eminim kutu 40 metre mesafemizde camdan bakarsam görebiliyorum bu sorguladığım siteyle mi alakalı acaba? Ev telefonu ile sorguladığımda 1 sitede 85 Mbps verdiklerini görebildim ama yine aynı sitede adres ile sorguladığımda 15 Mbps alabiliyorum.
2-)Diğer apartmandaki arkadaşımla konuştuğumda ise yeterli port olmadığı için fiber internet alamadıklarını öğrendim sizce bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiberde 100Mbps alabilirsiniz. 85 diyosa VDSL'dir o. Extranet'ten sorgular mısınız? Karşı apartmanda fiber olduğunu nereden biliyorsunuz? Karşı apartmanı ve sizin paratmanın altyapı sorgulamasını ekleyiniz. Sorgulamayı Extra'net üzerinden yapınız.

İki tane sorum var
1-)İnternetten altyapı sorguladığım zaman karşı apartmana 85 Mbps hız veriyor ancak kendi apartman numaramı girdiğim zaman 15 Mbps veriyor. İkimizde aynı bölgede olduğumuzdan eminim kutu 40 metre mesafemizde camdan bakarsam görebiliyorum bu sorguladığım siteyle mi alakalı acaba? Ev telefonu ile sorguladığımda 1 sitede 85 Mbps verdiklerini görebildim ama yine aynı sitede adres ile sorguladığımda 15 Mbps alabiliyorum.
2-)Diğer apartmandaki arkadaşımla konuştuğumda ise yeterli port olmadığı için fiber internet alamadıklarını öğrendim sizce bunun sebebi nedir?
1-)Bu biraz teferruatlı. Bende aynı problemi yaşadım yaklaşık 3 yıl önce bizde bırak fiberi alt yapı yoktu. Gittik konuştuk en son binada bulunanların yüzde 60'ından taahhüt alabilirsek fiber internet alt yapısını kurabileceklerini söylediler. Gittik konuştuk tek tek gelip bağladılar ki bu süreç yaklaşık 1 ay sürdü.

2-)Bu konuda yeterli bilgim yok lakin binanın tamamı için port olmayabiliyor ya da zaruri durumlarda dükkan gibi yerlere öncelik verilebiliyor. Haliyle boş port kalmıyor.

Geri
Yukarı