Karşı cins ile çok fazla ilgileniyorum

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım sosyal hayatım yok nasıl edineceğimi de bilmiyorum, ufaklığımdan beri aile içinde sorunlar oldu sürekli kavga tartışma. Ot gibi büyüdüm, şimdi de hiç kimseye güveneseim konuşasım gelmiyor. Bu erkek olsun kız olsun sosyal hayatı bıraktım ama mentalitem çok kötü oluyor kimse olmayınca da. Sadece kariyerime odaklandım 7 24 evdeyim evden dışarı çıkmıyorum, dışarı çıkıp harcama yapsam kendi param olsa bile ailem kızıyor. Ben de bir şey diyemiyorum içimde korku oluşuyor aileme karşı da konuşamıyorum.

Bu zaman kadar hiç de karşı gelmedim gelemedim öyle alıştım. Şimdi konuşmaya çalışsam kimseye güvenemiyorum. Dışarıdan görüntüsü beni tatmin etmezse konuşmak dahi istemiyorum. Kız olsun erkek olsun küfür etmesi bile beni itiyor insandan. Ama bir kız görsem güzel olsun olmasın tipi konuşması hiç önemli değil direkt onun ile aklımda hayal kurmaya kendimce duygusal anlamda tatmin olmaya çalışıyorum. Tam uyuyacağım her gün kafamı yastığa koyduğumda sanki yanımdaymışçasına yastığı öpüp kokluyorum. Kendi kendime konuşuyorum. Bazen hayalini kurmak bile beni ağlatıyor. Şimdi adamakıllı bir öneriistiyorum sosyalleşme insana güven vb. olmaz diyen oluyor da e o zaman nasıl yaşayacaksınız? Bana bir öneride bulunun dayanamıyorum artık. İnsanlarla tanışmak da yorucu geliyor. Kaç yıldır ne dışarı adımı attım biri ile arkadaşlık ettim, konuştum...

Okula gidiyorum Boş zamanlarımda kariyerime birnevi Okul zamanı derslerime odağım ama Derslerime bir o kadar odaklansamda tam bir verim alamıyorum

Abi orada sosyalleşeceksin. Hayal kurma ve yatakta yaptığın şeyler senin durumundaki bir insan için normal, kafana takma onları. Sosyalleşme ihtiyacın da çok normal, insan sosyal bir varlık ama sen doğana karşı duruyorsun.
Küfür meselesi büyük bir ön yargı olmuş senin için, onu kırmaya çalış. Belki de sosyalleşmeyi istemen ama bu senin için zor olduğundan bir savunma mekanizması geliştirdin. "bu insanla arkadaş olabilirim ama küfür ediyor, demek ki olmamalıyım" diyerek sosyalleşmeden kaçıyorsun, istediğin bir şeyden zorluğundan dolayı kaçmak için bu küfür önyargısını geliştirmiş olma ihtimalin var. Git sosyalleşmeye çalış. Benim de durumum çok kötü bir tane arkadaşım kaldı. Senden 2 yaş büyüğüm, senin yaşlarında sürekli çabalıyordum sosyalleşme tecrübesi kazanmak için. Çok büyük rezilliklerim oldu ama büyük tecrübeler kazandım.
Bu güven meselesini savunma mekanizması olarak geliştirdiğini şu durumdan dolayı düşünüyorum: Normalde insanlara güvensizlik birkaç kötü durumlar yaşamış insanlar gözlenir. Sevgilisi aldatır, arkadaşı dolandırır vb. sen bunları hiç yaşamadın. Güvensizlik duyman saçma. Her ortamda güven duyabileceğin birileri vardır. Gözüne kestirdiğinle git konuş etten sütten zaten göz aşinalığı vardır sınıfındakilerin falan sana.

Abi orada sosyalleşeceksin. Hayal kurma ve yatakta yaptığın şeyler senin durumundaki bir insan için normal, kafana takma onları. Sosyalleşme ihtiyacın da çok normal, insan sosyal bir varlık ama sen doğana karşı duruyorsun.
Küfür meselesi büyük bir ön yargı olmuş senin için, onu kırmaya çalış. Belki de sosyalleşmeyi istemen ama bu senin için zor olduğundan bir savunma mekanizması geliştirdin. "bu insanla arkadaş olabilirim ama küfür ediyor, demek ki olmamalıyım" diyerek sosyalleşmeden kaçıyorsun, istediğin bir şeyden zorluğundan dolayı kaçmak için bu küfür önyargısını geliştirmiş olma ihtimalin var. Git sosyalleşmeye çalış. Benim de durumum çok kötü bir tane arkadaşım kaldı. Senden 2 yaş büyüğüm, senin yaşlarında sürekli çabalıyordum sosyalleşme tecrübesi kazanmak için. Çok büyük rezilliklerim oldu ama büyük tecrübeler kazandım.
Bu güven meselesini savunma mekanizması olarak geliştirdiğini şu durumdan dolayı düşünüyorum: Normalde insanlara güvensizlik birkaç kötü durumlar yaşamış insanlar gözlenir. Sevgilisi aldatır, arkadaşı dolandırır vb. sen bunları hiç yaşamadın. Güvensizlik duyman saçma. Her ortamda güven duyabileceğin birileri vardır. Gözüne kestirdiğinle git konuş etten sütten zaten göz aşinalığı vardır sınıfındakilerin falan sana.
Sizi üzmek istemiyorum dedikleriniz doğru gerçekten ancak Bende 2 yıl büyük olupta insanları bu kadar çok tanıdığınızı Göstermek ve bana tavsiye vermeniz beni sinirlendiriyor bu size karşı olan sinirim değil Aramızda 2 yıl kadar küçük bir süre zarfı var yani benden 1 yıl falan önce emeklediğinizi var sayıyorum. Benden bu kadar olgun olma ihtimaliniz Ufaklıktan gelen şeyler ile bakarsak çok düşük bir ihtimal. 18 yaşında olmanız ve aramızda bu kadar az yaş farkı olan biri ile ortalam olarak aynı olgunlukta olmam gerekiyor. Yani şu an Gerçekten kötü bir şey demek istemiyorum kendimi tutamıyorum ama Beni bu söyledikleriniz çıldırttı biraz.

Sizi üzmek istemiyorum dedikleriniz doğru gerçekten ancak Bende 2 yıl büyük olupta insanları bu kadar çok tanıdığınızı Göstermek ve bana tavsiye vermeniz beni sinirlendiriyor bu size karşı olan sinirim değil Aramızda 2 yıl kadar küçük bir süre zarfı var yani benden 1 yıl falan önce emeklediğinizi var sayıyorum. Benden bu kadar olgun olma ihtimaliniz Ufaklıktan gelen şeyler ile bakarsak çok düşük bir ihtimal. 18 yaşında olmanız ve aramızda bu kadar az yaş farkı olan biri ile ortalam olarak aynı olgunlukta olmam gerekiyor. Yani şu an Gerçekten kötü bir şey demek istemiyorum kendimi tutamıyorum ama Beni bu söyledikleriniz çıldırttı biraz.

Dayı forumda istediğim tabiri kullanamıyorum, istediğim kelimeleri kullanıp küfür edemiyorum. Seni çıldırtan o yazıya ben gerekli kelimeleri serpiştirip yazıyı samimileştirirdim, çokbilmişlik taslamadığımı kanıtlardı yazı. Ama şöyle bir bakınca harbiden çokbilmiş gibi gözüktü. Bende bazı sorunlar var açmayayım, iki haftadır sırf bir kızla göz göze geldim diye saatlarce hayal kuruyorum. Çok kez oldu. Bu konuda en az senin kadar bilgiyim o yüzden yazdım. Bu forumda olmasak sana çokbilmişlik taslamadan aynı yazıyı arkadaşça bir tavsiye şeklinde yazarım. O yazı biraz abilik taslama havası içeriyor gibi takılmamak lazım. Ben belki de kendimde de olan ve uzun süredir yaçadığım sorunları yeni yeni yaşayan bir insanı görünce az çok olan tecrübemden kaynaklayan özgüvenle kesin kesin cümleler kurdum. Kesin kararlar verdim senin hakkında. Ben yine okudum da fazla da çokbilmişlik, ben daha olgunum havası göremedim. Garip ya senin çıldırman. Ben yıllardır sosyal medyeyı samimi olduğum insanların profillerinde kullanırım. Samimi olduğum için birbirimize kesin kesin ifadeler kullanırız. Belki de bu yüzden o yazı herkese anormal geliyordur ama bana normal geliyordur bilemedim.

Son düzenleme:
Seninle aynı yaştayım ve açıkça söyleyebilirim ki acınacak haldesin dostum. İnsanlarla sen konuşmadıkça milletin senin yanına gelip konuşmasını mı bekliyorsun? Öz güvenin düşük olduğu da belli, bunun için terapi almanı öneriyorum. Epey yardımı dokunacaktır. Sadece öz güven konusunda da değil, her konuda yardımı olacaktır. Azıcık dışarı çık, hava al. En basitinden markete git. Yabancıların da dediği gibi "Touch grass."

Ama bir kız görsem güzel olsun olmasın tipi konuşması hiç önemli değil direkt onun ile aklımda hayal kurmaya kendimce duygusal anlamda tatmin olmaya çalışıyorum. Tam uyuyacağım her gün kafamı yastığa koyduğumda sanki yanımdaymışçasına yastığı öpüp kokluyorum.
Bende de oluyor hocam. Çok güzel bir şey. Ayyyy! 😌
Hayalimdeki kızlar var bazen onları da düşünüyom.

Kızla konuşmalısın bu kadar içe kapanma, arkadaşların da olsun biraz.

Yaş 15.

Son düzenleme:
Bende de oluyor hocam. Çok güzel bir şey. Ayyyy! 😌
Hayalimdeki kızlar var bazen onları da düşünüyom.

Kızla konuşmalısın bu kadar içe kapanma, arkadaşların da olsun biraz.

Yaş 15.
Olay öyle değil kankam, Bu direkt gördüğün gibi oluyor sevme hoşlantı durumu yok. Ha yaşın 15 mi o zaman normal benimki Uzun süreli asosyallikten kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı