Karşı cinsle aranız nasıl?

Karşı cinsi sadece bundan ibaret sanman gerçekten üzücü. Kız gördüğün zaman elin gözün birbirine girmese böyle olduğunu anlardın. Param var veya yok. Her zaman yanımda oldular. Subaylık eğitimlerinde 30 derece havada bot ile 1 saat boyunca yerde sürünürken hayatında ki tek pozitif şeyler kız arkadaşlarım ve ailemdi. İyisini bulmazsan her şey kötü. Yemek/ortam/kız/erkek.
Ben o şekil düşünmüyorum. Buna inanmıyordum ama şuan hem erkeklerin hem kızların taptığı tek güç "PARA"
Olsun da anime izlesin ben ona da razıyım. Elinizdekinin kıymetini bilin hocam.

Bir de anime mi izleyecek :)

Ailemle bile aram yok aileme bile güvenemiyorum aşırı yalnız hissediyorum akıl sağlığımı yitirmek üzereyim.
Aynı durumdayım. Hiçbir sorunumu ailemle paylaşamamak beni yoruyor. Yıllardır geleneği, dedikodusu, dini beni çok yoruyor. Sözcüklerimi bile taneyle seçerken beni yargılamaları yoruyor. Ani patlama gelince bağırmaları yoruyor. Bitmeyen öğütleri ve deneyimleri yoruyor :(

Selamlar, iyi geceler. Umarım herkes iyidir. Biz yeni kuşağın (aslında her kuşağın) önemli problemlerinden biridir. Bu yaşlarda cesaret edemediğimiz olaylar, ileriki yaşlarda size çekingenlik, karamsarlık veya korku olarak geri dönebilir. Bu yüzden bence yaşlarımızı iyi değerlendirmek ve birkaç dakikalığına dahi ülke gündeminden uzaklaşıp, "gençlik" problemlerine bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Söylemesi kolay tabii ki... :(

ülkemizde "ergen" kelimesinin, sürekli olarak problemleri olan, sivilceleri olan ve negatif duygular uyandıran bir kavram olmasından ötürü, "gençlik" kelimesini kullandım. Maalesef kendi yaş grubumuzu dahi bir kavrama sığdıramıyoruz. Ergen demek, gelişim sürecinin belki de en afili dönemini kapsayan yaşam bölümü demek. Tabii ki, sorunları olacak. İnsanları sırf "tipsiz" diye diğerlerinden dışlarsanız veya bunu negatif duygular oluşturan bir kelime haline getirirseniz; zaten içini berbat ettiğiniz ülkede bunalan ve gelecek kaygısı yaşayan gençlere zarar verirsiniz. Ergen dediğin, kız arkadaşını düşünür. Sivilcesini düşür. Hayallerini düşünür. Ancak ülkede öyle bir ortam bırakmadığınızdan ötürü, insanlar "ergen" olmaya çekiniyor. Benim içerlediğim durum bu. Hayatımızda hiçbir şey olmadığını fark ediyorsunuzdur zaten.

Genel olarak son dönemde, kendi yaşıtımızdaki biriyle görüşmemiz zor. Baskıcı ailelerin yanı sıra, zaten pandemi dönemiyle insanlardan uzaklaştık. Sosyalliğimizi kaybettik. Benim de pek aram yok ancak olması için çabalıyorum. Bir süredir, ülkenin olumlu yanlarına bakmaya çalışıyorum. Ücretsiz gençlik merkezi eğitimler buluyorum/bulamıyorum çoğunlukla. Çalıştığım parayla çeşitli kurslara gitmeye çalışıyorum. Cesaret biraz problem ama o da zamanla yerine gelir herhalde.

Peki sizin aranız nasıl? Sosyal'i sevmemin bir nedeni de yaş grubumun çoğunun burada bulunması. Cevaplarınızda çekinmenize gerek yok, kimse sizi ayıplamayacak. Büyük abilerimizde önerilerini veya anılarını paylaşmaktan çekinmesinler. Tekrar iyi geceler :)

Karşı cinsten neredeyse hiç arkadaşım yok. En samimi olduğumda merhaba, merhaba tarzında.

Aynı durumdayım. Hiçbir sorunumu ailemle paylaşamamak beni yoruyor. Yıllardır geleneği, dedikodusu, dini beni çok yoruyor. Sözcüklerimi bile taneyle seçerken beni yargılamaları yoruyor. Ani patlama gelince bağırmaları yoruyor. Bitmeyen öğütleri ve deneyimleri yoruyor :(
Bunları çocukken yaşadım ancak ebeveynlerim her zaman kendilerini geliştirmek isteyen insanlardı. Hatalarını onlara iyi bir şekilde anlattım ve anladılar. Bunları ben söylemeden önce yapmaları gerekiyordu. Pek sorunlarımı paylaşmadım ama sohbetin âlâsını ettik. Hayat ortalama 71 yılda kendini sınırsız geliştirebileceğin bir kapı. Girmek sana bağlı.

Ailemle bile aram yok aileme bile güvenemiyorum aşırı yalnız hissediyorum akıl sağlığımı yitirmek üzereyim.
En azından düzgün bir aileniz var. Benim annemle babam 2 sene önce ayrıldılar, bu beni çok yoruyor.
Yanlış anlamayın kimsenin derdini küçümsemiyorum, sizi gayet iyi anlıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı