Çözüldü Karşı tarafa büyük boyutlu dosya nasıl gönderilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Squaril

Decapat
Daha fazla  
İnternet üzerinden kendi upload hızımla (veya herhangi bir program yardımıyla) arkadaşa ulaştırmam gereken ciddi boyutlarda bir dosya var. HDD'ye depola gönder yazmamanızı rica edeceğim. Yapacağım bir şey değil. 1000 Mbps upload hızına sahibim. İki bilgisayar arasında köprü kurabileceğim, bu köprüden dosya aktarımı yapabileceğim bildiğiniz bir program, CMD komutu, Windows özelliği, site varsa yazmanızı rica edeceğim. Yahut hazır bir Python'ya da herhangi bir dilde yazılmış bir şey de olabilir. 100+GB bir dosyadan bahsediyorum bu arada. Google Drive kullanmayı düşünmüştüm fakat garip aksaklıklar yaşanıyor. Dosyaları adamakıllı indirtmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam, iki bilgisayar arasında ortak ağ oluşturup köprü kurarak ortak klasör özelliği sayesinde paylaşabilirsiniz. Ancak bu özelliği sunan benim bildiğim tek program Hamachi yazılımı var. Bu sayede Windows ortak klasöre yükleyip karşı tarafa paylaşabiliyorsunuz. Ortak klasörü nasıl kullanacağınıza YouTube'dan bakabilirsiniz.
Selam, iki bilgisayar arasında ortak ağ oluşturup köprü kurarak ortak klasör özelliği sayesinde paylaşabilirsiniz. Ancak bu özelliği sunan benim bildiğim tek program Hamachi yazılımı var. Bu sayede Windows ortak klasöre yükleyip karşı tarafa paylaşabiliyorsunuz. Ortak klasörü nasıl kullanacağınıza YouTube'dan bakabilirsiniz.
Halloldu 👍

Pardon okumamışım ama gerçekten 100gb dosyayı nasıl yollamayı planlıyorsunuz ki? Torrente falan yükleyin bari.
Torrent denemiştim fakat port yönlendirme falan lazımmış. Malum, ülkemizde statik IP'ye ve port işine ekstra para vermek gerektiği için (değilse bile ben öyle biliyorum) çalışmadı ne yazık ki. Ben de windowsun dosya paylaşımı yoluyla arkadaşın internet hızı elverdiğince yolladım yavaş yavaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı