Karşı tarafa sadece dinlenilen müziğin sesi gidiyor

ahad ünal

Femtopat
Daha fazla  
Sesim karşı tarafa gitmiyor hiçbir türlü ama izlediğim videoların falan sesleri gidiyor. Driver güncellemesinden stereo karışımını devre dışı bırakmaya kadar birçok yol denedim ama nafile. Başka bir kulaklık denediğimde hiçbir sorun yaşamıyorum ama bu ilk kulaklığın mikrofonunun bozuk olduğu anlamına da gelmiyor, çünkü başka bir cihaza taktığımda sorunsuz çalışıyor.

Sorunu fark ettiğimde LoL'ün sesli sohbet özelliğini kullanıyordum, daha sonra ses aygıtlarında kayıt bölümünde mikrofunun sağında bir bar var siz konuştukça hareket eden, onun da hiç hareket etmediğini fark ettim.

Arkadaşlar sorun LoL'de değil, sorun direkt olarak mikrofonun kullanılamaması, windows arama yerine ses kaydedicisi yazıp çıkan uygulamayı kullandığımda da çalışmıyor veya mikrofonun ayarlarını yaptığımız bölümdeki bar da hiç oynamıyor.

Arkadaşlar sorun LoL'de değil, sorun direkt olarak mikrofonun kullanılamaması, Windows arama yerine ses kaydedicisi yazıp çıkan uygulamayı kullandığımda da çalışmıyor veya mikrofonun ayarlarını yaptığımız bölümdeki bar da hiç oynamıyor.

Kendi çektiğim video atmak istemesem bile neyse. Realtek HD Audio ile çalışmayan ön jakları çalıştırmak, oyunların sesini almaması, bilgisayarın kendi yüklediği Driver sorun çıkarması gibi problemleri çözebiliyorsunuz. Çok fazla olumlu dönüş aldığım için atıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her şeyi yaptım ama son bolümde denetim masasında Realtek yok :p
Bu versiyonunu indirdim:
Realtek High Definition Audio (HDA) Version R2.8x (9151.1) WHQL
Bunu indirdikten sonra kulaklıktan ses de alamamaya başladım. LoL.

Sorun yok hocam. Problemini çözene kadar buradayım. Silmeniz durumunda zaten Windows 10 otomatik bir sürücü kurar. Yazılımsal sorunlar elbet bir şekilde çözülecektir. Şimdi sisteminiz ile ilgili bilgiler verirseniz destek isteyeceğim. İşletim sistemi, 64/32 Bit, Laptop mu yoksa masaüstü mü? Laptop ise model numarası, Masaüstü ise anakart modelinizi alabilirim. Laptop kullanmanız durumunda markanın sitesinde uyumlu sürücüleri paylaşıyorlar. Farklı bir Realtek sürümü de kurabilirsiniz.

@theYagi hocam konuya bakarsanız.

Geri
Yukarı