Kartımdan benden habersiz alışveriş yapılmış

Syrcxr

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da dediğim gibi kredi kartımdan benden habersiz getirden sipariş alınmış ve Netflix üyeliği alınmış. Kartımı öyle her yere yazmam. Nasıl çalınmış olabilir? Şu anlık banka ile iletişime geçip kartı belirli süreliğine kullanıma kapattım ancak nasıl çözebilirim? Getirin destek servisi ile de konuştum kartımın çalındığını kartın kullanıldığı adresi vs. istedim ancak bana gizlilikten dolayı vermediler. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını ben yaşadım, hiç bir yere vermedim kart bilgilerini ama sanırım telefonuma ekran kaydeden trojan gibi bir şey göndererek aldılar bilgileri.

Başlıkta da dediğim gibi kredi kartımdan benden habersiz getirden sipariş alınmış ve Netflix üyeliği alınmış. Kartımı öyle her yere yazmam. Nasıl çalınmış olabilir? Şu anlık banka ile iletişime geçip kartı belirli süreliğine kullanıma kapattım ancak nasıl çözebilirim? Getirin destek servisi ile de konuştum kartımın çalındığını kartın kullanıldığı adresi vs. istedim ancak bana gizlilikten dolayı vermediler. Ne yapmalıyım?

Savcılığa gidin ve hangi IP üzerinden kullanıldığının araştırılmasını isteyin. Suç duyurusunda bulunun. Getir de o zaman adresi vermek zorunda kalır zaten.

Mahkemeye gidebilirsiniz. O zaman kartı kullanan kişiler falan açığa çıkar. Kartınızı kullanmasanız bile bir şekilde her türlü alıyorlar. Bundan sonra internette mutlaka sanal kart kullanın ve kredi kartını internet harcamalarına kapatın.

Bence Getir'e güzel bir şikayet ve mağduriyet maili döşeyebilirsin. Kartın şahsına ait olduğunu kanıtlayıp belki adresi öğrenebilirsin.

Hocam bankayı arayıp chargeback yani ters işlem itirazında bulunabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı