Karton bardak logosu nasıl yapılır?

janggeum

Hectopat
Karton bardak işindeyiz. Kağıda kendi logomuzu basmak istiyoruz. Yazıcı veya tarayıcı ile yapabilir miyiz? Ya da sizin önereceğiniz bir şey var mı?
Kağıt bu;

Dosya Ekleri

• IMG20220413102532.jpg
    IMG20220413102532.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 124
Zaten kağıt bobin şeklinde şu an attığım kesilmiş örnek kağıt Ti. Bardak halini aldiktan sonra logo basilamaz zaten.
Kağıdı aldığınız yerin bardağa denk gelecek şekilde bobine baskı yapması lazım. Baskısız kağıda sonradan nasıl baskı yapacaksınız? Belki logonuzu mühür şeklinde yaptırıp tek tek elle mürekkep kullanarak baskı yapabilirsiniz ama o da ne kadar dayanıklı ve sağlıklı olur bilemem.

Kağıdı aldığınız yerin bardağa denk gelecek şekilde bobine baskı yapması lazım. Baskısız kağıda sonradan nasıl baskı yapacaksınız? Belki logonuzu mühür şeklinde yaptırıp tek tek elle mürekkep kullanarak baskı yapabilirsiniz ama o da ne kadar dayanıklı ve sağlıklı olur bilemem.

Ben tam anlatamadım galiba. Kağıdı aldığımız yer baskı yapıyor onda sıkıntı yok. Lakin maliyeti düşürmek için kendimiz yapabilir miyiz? Çünkü bu işi yapan birkaç kişi var onlar baskısını kendi yapıyor, ama hangi makine ile yaptıklarıni söylemiyor. Bende yazıcı ya da tarayıcı ile olur mu dedim. Yoksa istediğimiz deseni, logoyu yaptırıyoruz. Büyük baskı makineleride çok pahalı.

Ben tam anlatamadım galiba. Kağıdı aldığımız yer baskı yapıyor onda sıkıntı yok. Lakin maliyeti düşürmek için kendimiz yapabilir miyiz? Çünkü bu işi yapan birkaç kişi var onlar baskısını kendi yapıyor, ama hangi makine ile yaptıklarıni söylemiyor. Bende yazıcı ya da tarayıcı ile olur mu dedim. Yoksa istediğimiz deseni, logoyu yaptırıyoruz. Büyük baskı makineleride çok pahalı.
Elde lazer baskı makineleri var. İstediğiniz logoyu jpg dosyası olarak yüklediğinizde düz yüzeye baskı yapıyor. Zamanında araştırmıştım ama Türkiye'de yok diye biliyorum. Onun dışında dediğim gibi logonuzu mühür yaptırabilirsiniz ama logonuz renkliyse güzel durmaz mühür ile tek renk basabilirsiniz.

Epson yazıcılarla yapıyorlar. Arka kağıt giriş kısmına bir düzenek yapmanız lazım resim olarak eklemiş olduğunuz kağıt düz olmadığı için yazıcı kağıdı uygun şekilde alamaz. Doğal olarak istediğiniz şekilde baskı alamazsınız. Burada memjet yazıcı ile olan model var bundaki gibi arka tarafta bulunan düzeneği yapmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir diğer konuda uygun mürekkep suda mürekkebin dağılmaması lazım bu yüzden pigment veya kuşe mürekkebi ile kullanmanız lazım yazıcıyı. Orijinal mürekkeplerle karıştırmamalısınız yoksa yazıcınız bozulur. Bu yazıcıları hazır şekilde satanlar var kaç para bilmiyorum ama benim dediğim yazıcı 10 bin TL civarı bende 1 adet var yazıcıdan. Düzenekli hali kaç paradır bilmiyorum. Size kaç tane lazım? Benim bulunduğum şehirde yapan biri vardı bir sorarım olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı