Kartuşlar yıkanır mı?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
HP Deskjet 2632 içinde 2 kartuş var. Yazıcıdan boş kağıt çıkıyordu. Ben de renkli ve siyah kartuşu alıp buzluğa koydum, sonra sıcak suya batırdım. 15 dakika beklettim. Sonra taktım.

Sonuç ne oldu dersiniz? Tabii ki çalıştı fakat renkler karışık görünüyor. Bilgi baskısı çektim. Kağıtta her renkten var. Örneğin siyah renkli yazılar sarı görünüyor. Kısaca düzgün görüntülenmiyor.

Sizce daha fazla uğraşmaya değer mi? Düzelme ihtimali var mı yoksa yenisi mi alınmalı?

HP DeskJet 2632 içinde 2 kartuş var. Yazıcıdan boş kağıt çıkıyordu. Ben de renkli ve siyah kartuşu alıp buzluğa koydum, sonra sıcak suya batırdım. 15 dakika beklettim. Sonra taktım.

Sonuç ne oldu dersiniz? Tabii ki çalıştı fakat renkler karışık görünüyor. Bilgi baskısı çektim. Kağıtta her renkten var. Örneğin siyah renkli yazılar sarı görünüyor. Kısaca düzgün görüntülenmiyor.

Sizce daha fazla uğraşmaya değer mi? Düzelme ihtimali var mı yoksa yenisi mi alınmalı?

Yenisini al.

Kartuş çok pahalıymış. Ben yazıcıyı 200 liraya aldım, kartuş 500 lira.

Daha uygun bir çözüm var mı? Örneğin kartuşun içini doldurmak gibi?

Hocam ne istiyorsanız yapın. 3 kişi yeni al diyoruz neden? Çünkü buzluğa atmışsın kartuşu. Atarsan tabii karmaşık yazar. Buna katlanacaksan alma.

Geri
Yukarı