Kas kütlesi kazanmak ve yağ yakıp, kilo vermek

P4L

Picopat
Daha fazla  
Bu iki arkadaşın tanımını kavrayamadım. Kas kütlesi kazanmak, kas yapma "Bulk" yani kilo almak mı oluyor? Ve yanı sıra yağ yakmak, "Definasyon" kilo vermek mi oluyor?

Ben önce (şu an 68 kiloyum) 75-77 kiloya kadar kilo almayı düşünüyorum. Bu, Bulk yani kas kütlesi kazanma, kas yapmak mı oluyor? Ve 75-77 kiloya vardıktan sonra; Definasyon yapmayı düşünüyorum. Bu da kilo vermek, yağ yakmak mı oluyor?

Ve bu kendime belirlediğim hedefi mantıklı buluyor musunuz? Bu dediğim şekilde gitmeli miyim?

Son düzenleme:
Tanımlar doğru. Bulk kilo alınıp kas kütlesinin artırıldığı, definasyon da yağ yakılan dönem. Hedefleriniz konusunda boyunuzu, hatta daha önemlisi yağ oranınızı bilmeden yorum yapamayız. Ki bu yorumu da sizin yapmanız lazım aslında. Yağ oranınızı fazla bulmuyorsanız bulk yapabilirsiniz. Yağ oranınızın artık fazla olduğunu düşünüp görünüşünüzden memnun olmadığınız seviyeye geldiğinizde de definasyona geçebilirsiniz.

Tanımlar doğru. Bulk kilo alınıp kas kütlesinin artırıldığı, definasyon da yağ yakılan dönem. Hedefleriniz konusunda boyunuzu, hatta daha önemlisi yağ oranınızı bilmeden yorum yapamayız. Ki bu yorumu da sizin yapmanız lazım aslında. Yağ oranınızı fazla bulmuyorsanız bulk yapabilirsiniz. Yağ oranınızın artık fazla olduğunu düşünüp görünüşünüzden memnun olmadığınız seviyeye geldiğinizde de definasyona geçebilirsiniz.
Çok aşırı yağlı olduğumu düşünmüyorum fakat biraz göbek mevcut. Ama ilk önce kas kütlesi kazanmayı yani kilo alıp 75-77 olduktan sonra definasyon yapmayı düşünüyorum. Bulk yaparken de şeker, fastfood (haftada 1), Yağ da olabildiğince az almaya çalışarak kilo alacağım. Bunu hep yapmalıyım zaten. Zaten 1 ayda 1-2-3 kilo almam mantıklı olan değil mi?

Ne kadar yediğiniz ne yediğinizden daha önemli. Kalori hesabı yapın:

Bulk yaparken illaki biraz yağ doku da kazanırsınız. Clean bulk yaparsanız minimal ölçüde yağlanmayı garantilersiniz.

Kilo vermek: Yağ yakmak veya Yağ yakmak: Kilo vermek
İkisi aynı şey mi?

Ve

Kilo almak: Kas kütlesi kazanmak, kas yapmak.

Veya kas kütlesi kazanmak, kas yapmak: kilo almak. İkisi aynı şey miydi?

Ne kadar yediğiniz ne yediğinizden daha önemli. Kalori hesabı yapın:

Bulk yaparken illaki biraz yağ doku da kazanırsınız. Clean bulk yaparsanız minimal ölçüde yağlanmayı garantilersiniz.

Tamamdır hocam dediğim gibi 75-77 kiloya kadar kilo alayım bulk yapayım yani kas kütlesi kazanayım. 75-77 kiloya ulaştıktan sonra definasyon. Bulk yaparken de clean şekilde definasyon yaparken de yani fastfood, şeker, gereksiz (aşırı) yağ almayarak, günlük ihtiyaç kadar yani 60G yağ gösteriyor günlük. Bu şekilde yapacağım. Teşekkürler bu arada.

Hayır aynı şey değil. Kiloyu yağla da alabilirsin, kasla da verebilirsin.

Bu mesajda biraz kafam karıştı ama özetle sanırım definasyon: Hem kilo verilen hem de yağ yakılan dönem.
Bulk: Kilo alınan, kas kütlesi kazanılan dönem. Bunları çıkarıyoruz değil mi özetle bu mesajdan yani işin özünde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı