Kasa ATX mi, BTX mi nasıl anlaşılır?

sarrowx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni işlemci alacağım. Bunun için anakart da alacağım ve alacağım anakart ATX.

Bir bakar mısınız? Kasa ATX mi, BTX mi? Yeni kasa almam gerekli mi?

1622366839638.png

BTX çok eski bir standart bildiğim kadarıyla, anakart doğrudan kasanın ön kısmında oluyor ve işlemci kasanın fanlarıyla soğutuluyor.
Fotoğrafta arka plakasını gördüğümüz anakartın modelini söyleyebilir misiniz?

BTX çok eski bir standart bildiğim kadarıyla, anakart doğrudan kasanın ön kısmında oluyor ve işlemci kasanın fanlarıyla soğutuluyor.
Fotoğrafta arka plakasını gördüğümüz anakartın modelini söyleyebilir misiniz?
american megatrends e ait modelini bulamıyorum o kadar kalitesiz ddr3 bir anakart
alacağım anakart bu MSI B460M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe sıkıntı yaşamam demi
BTX formunda anakart ve kasa görmedim ben yıllardır. Kasanın içini de görsek olurdu ama ATX bu.
hocam şu metal tarafdaki soketler sanki atx uymuyor gibi görünüyor anakart alsam nasıl halletcem
american megatrends e ait modelini bulamıyorum o kadar kalitesiz ddr3 bir anakart
alacağım anakart bu MSI B460M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe sıkıntı yaşamam demi

hocam şu metal tarafdaki soketler sanki atx uymuyor gibi görünüyor anakart alsam nasıl halletcem
anakartın videosunu baktığımda farklıydı yerleri usb üsteydi

Son düzenleme:
Ben kalitesini çok da merak etmiyorum açıkçası, AIDA64 gibi bir program vasıtasıyla modelini söylemeniz yeterli.

Geri
Yukarı