Kasa ATX mi mATX mi?

moder824

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Sisdemimi yükselteceyim. İlk olarak anakart alacağım. Ama anakart mATX ise kasamın da mATX olması lazım. Peki ben kasamın ATX mi mATX mi olduğunu nasıl anlarım? Şu anda kasama Gigabyte H61M-S1 anakart takılı. Anakartımı araştırdığım zaman mATX olarak geçiyor. Kasamın resmini de attım.

Dosya Ekleri

• IMG_20211203_121333.jpg
    IMG_20211203_121333.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG_20211203_121345.jpg
    IMG_20211203_121345.jpg
    254,1 KB · Görüntüleme: 75
Kasa ATX gibi duruyor çünkü kasa büyük duruyor. Üzerindeki anakart mATX olmasına rağmen kasada boş yerler var. Yani ATX de takarsınız mATX de sorun olmaz.
Alttaki delikler ATX delikleri gibi duruyor ayrıca.

Kasa ATX. Altta 7 adet yuva var. Daha küçük anakartlar olur. Fakat mATX kasa olursa büyükleri olmaz.

Kasanın modeli nedir?

Hocam kasanın modelini bilmiyorum. İkinci el hazır PC olarak aldım.

mATX anakart ATX kasaya da olur.

Sorun olmaz değil mi? Ben şu anakartı kullanacağım. H310M Pro-VDH Plus olur mu hocam?

Kasa ATX. Altta 7 adet yuva var. Daha küçük anakartlar olur. Fakat mATX kasa olursa büyükleri olmaz.

Hocam ben şu anakartı kullanacağım. H310M Pro-VDH Plus olur mu hocam. Anakart ama mATX kasa ise ATX diyorsunuz olur mu?

Kasa ATX gibi duruyor çünkü kasa büyük duruyor. Üzerindeki anakart mATX olmasına rağmen kasada boş yerler var. Yani ATX de takarsınız mATX de sorun olmaz.
Alttaki delikler ATX delikleri gibi duruyor ayrıca.

Hocam kasa büyük aynen. Çok da büyük değil de orta sekmentte normal kasa. Kasaya takılı olan anakarta baktığım zaman küçük kalıyor. Ben şu anakartı kullanacağım. H310M Pro-VDH Plus olur mu hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz anakart uyumlu. Sıkıntı olmaz.

Teşekkürler hocam, bir de şu sorum olacaktı. Dedigim anakarta i3-9100F işlemci, DDR4 2x8 2666MHz RAM, ekran kartı GTX 960 2 GB takacağım. Darboğaz falan olur mu?
Olmaz hocam.

Geri
Yukarı