Kasa Çalışıyor Ekran Gelmiyor

akınboss

Hectopat
Arkadaşlar Powere basıyorum kasa güzelce çalışıyor fanlar falan tamamen çalışıyor ama monitöre açılış ekranı bile gelmiyor. Daha önce aynı sorunu yaşayan oldu mu? Sorun ne sizce? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in iyice yerine oturup oturmadığını bir kontrol et. Yanlış hatırlamıyorsam ilk sistemimi topladığımda RAM'i iyi oturtmadığım için aynı olay başıma gelmişti.

Arkadaşlar engel yediğim için dün gece yazamadım kusura bakmayın. Ramleri denedim yerini değiştirdim vs. düzelmedi. Mönitör ise tepki vermiyor video sinyali yok yazıyor. Monitor normalde bilgisayar kapalıyken turuncu ışık yanar bilgisayar çalışınca yeşil yanardı. Şimdi hep turuncu yanıyor.
Dün geceden beri şunları denedim. Ramleri tek tek denedim, Bios pilini çıkarıp taktım, cmos reset denedim, hdd data kablolarının yerini değiştirdim, ekran kartını söküp vga'yı anakartta bağladım yinede sonuça ulaşamadım. Bilgisayardan bip sesi gelmiyor ve hdd ışığı yanmıyor bu bana anakartta sorun olduğunu düşündürdü ama anakarta bağlı cpu fan çalışıyor ve anakarta bağlı internet kablosunun oradan yeşil ışık yanıyor 😕

Sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum ama üstte de dediğim gibi saat 5 civarı BIOS ve CMOS resetleyip tekrar deneyin. 3-4 kez yaşadım bu problemi ve dediğim yolla çözebildim.

Monitore no singnal yazısı çıkıyor ise sorun donanımda fakat çıkmıyor ise monitörde sorun vardır. Donanımda 2 çözümü vardır RAM da veya ekran kartında sorun vardır.

Aslında müneccimlik yaptırmak yerine sisteminizin tüm bileşenlerini yazsanız, belki o konuda insanlar fikir sahibi olur.
Keza bu duruma bazı durumlarda kuzey ya da güney köprülerine yakın noktalardaki arızalı dirençlerin neden olduğu da bilinir.
Sisteminizin özelliklerini yazın, anakartınızın dirençlerini de görebileceğimiz şekilde bir fotoğrafını yükleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı