Kasa çalışıyor fakat görüntü yok

Tolga Korkmaz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı açtıktan birkaç saat sonra görüntü gidiyor ve sinyal yok diyor fakat kasa tamamen çalışıyor arka plan uygulamaları çalışıyor. Bu olay oyun oynarken çok daha sık olabiliyor. Ne yaptıysam çözemedim. Farklı monitör denedim yine aynı hata, farklı DisplayPort kullandım yine aynı hata ve ekran gittiğinde bilgisayarı komple kapatıp fişleri çekip takmadan ekran gelmiyor. Bilgisayarcıya götürdüm fakat görüntü orada gitmemiş. Kime sorsam ya güç kaynağı dedi ya da ekran kartında sıkıntı var dedi ama kesin bir cevap alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar önerilerinizin hepsini dikkate alıcam 2 gündür bilgisayar tamirdeydi çok güvendiğim biriydi fakat adam 5 saat boyunca pcyi zorladığı halde hiçbir şekilde bende yaşanan sorunu yaşamamış. Prizde topraklanma olmuş olabilir dedi farklı prize taktım farklı 3 lü prizler denedim yine de fayda etmedi. Kime götürdüysem BIOS pilinden falan bahsettim ama hata olmadığı için onu yapmamıza gerek yok dediler bilgisayar sağlam bir şekilde çalışıyor dediler. Gerçekten kafayı yemek üzereyim artık eve getirdiğim an 5 dk sonra görüntü tekrar gitti. Şimdi HDMI kablosuyla denıcem bakalım onda da olacak mı böyle bişey. Ekran gittiğinde anakart, ekran kartı ve diğer tüm parçaların ışığı yanıyor ve çalışmaya devam ediyorlar kasayı açıp izledim kapandığında belki gözle görülür birşey olur diye yine de olmadı. Elim kolum tamamen bağlandı.
Arkadaşlar önerilerinizi denedim yeni HDMI da taktım ama yıne aynı hatayı aldım. Bilgisayarı farklı bir odaya kurdum farklı priz olsun diye yine aynı hatayı verdi ama kasanın içinde hiç rahatsız edici bir ses veya çalışmayan aksam yok herşey tıkırında gözüküyor. Çözüm olarak güç kablosu eskimiştir diye düşünüp yeni bir güç kablosuyla deneme yapacağım çözülürse bilgi veririm.
Arkadaşlar sorunu çözmüş olabilirim. Şu anlık bir sıkıntı olmadı kapanma olmadı. Tekrardan RAMi çıkarttım yuvalarını temizledim silgiyle temizledim iyice öncesinde açtığımda 15 dk da kapanıyordu ekran şu an 4 5 saat oldu hala daha kapanmadı eğer hala daha kapanmazsa kesin çözüm bu olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı